Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як сумчанам зберегти спадкове майно

1,018

Поліція, охоронна фірма чи нотаріус: до кого звернутися мешканцям Сумської області, щоб зберегти спадкове майно. Особливо зараз, під час війни і в умовах, коли багато людей виїхали у вимушену евакуацію. Консультує очільниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина СВИСТУН.

З відкриттям спадщини починається відлік часу, який відведено законодавством для її прийняття – нині це 6 місяців. Щоб зберегти спадкове майно в цілісності до того моменту, як спадкоємці стануть його власниками, можуть вживатись заходи охорони.

Як зазначає пані Ірина Свистун, заява про вжиття заходів щодо охорони спадкового майна подається безпосередньо нотаріусу або в сільських населених пунктах уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування.

  • Звернутися за такою процедурою можуть наступні особи:
    – спадкоємець;
    – підприємства, установи, організації;
    – громадяни;
    – сам нотаріус/ уповноважена особа на підставі рішення суду про оголошення фізичної особи померлою чи за своєю власною ініціативою.

Процес охорони спадщини триває до закінчення строку, встановленого для її прийняття, або набрання законної сили рішенням суду про визнання спадщини відумерлою.

Варто зазначити, що витрати покладаються на спадкоємців відповідно до їхньої частки у спадщині, а у разі визнання спадщини відумерлою – органом місцевого самоврядування, який від імені територіальної громади здійснює право власності щодо спадщини, яку визнано відумерлою.

Матеріал створений у рамках
Програми партнерства у галузі мас-медіа в Україні
IREX/Представництво Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів