Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Мешканці Сумщини можуть претендувати на соцвиплати

25,366

Як повідомляє Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради, ще більше територіальних громад Сумської області потрапили до списку тих регіонів України, внутрішньо переміщенні мешканці яких знову можуть претендувати на отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Мінреінтеграції оновило перелік територій, де тривають бойові дії.
Відсьогодні до нього внесені 13 громад Сумщини:
🔸Конотопський район
▪️Новослобідська громада
▪️Путивльська громада

🔸Охтирський район
▪️Великописарівська громада
▪️Охтирська громада
▪️Тростянецька громада

🔸Сумський район
▪️Білопільська громада
▪️Краснопільська громада
▪️Хотінська громада
▪️Юнаківська громада

🔸Шосткинський район
▪️Есманська громада
▪️Зноб-Новгородська громада
▪️Середино-будська громада
▪️Шалигинська громада.

Також відтепер виплати зможуть отримувати і ті, хто не виїхав з зони, де тривають бойові дії.

17 травня Кабінет Міністрів на засіданні схвалив постанову, яка врегульовує питання обліку внутрішньо переміщених осіб, а також розширює програми виплат для українців, які не мають статус внутрішньо переміщеної особи.

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Уряд запустив низку програм із міжнародними гуманітарними організаціями щодо виплат по 2,2-2,5 тис. грн щомісячно для внутрішньо переміщених осіб з числа найбільш вразливих соціальних категорій. Тепер відповідна програма буде розширена.

«Виплати також зможуть отримати наші люди з деокупованих територій, з населених пунктів, які перебувають у зоні активних бойових дій, а також громадяни, які перебувають на тимчасово окупованій території. Разом з ООН, Червоним Хрестом, ЮНІСЕФ, Міжнародною організацією з міграції ми запустили проекти, які допоможуть нашим громадянам, які найбільше постраждали від війни», — підкреслив Прем’єр-міністр України.

Денис Шмигаль відзначив, що для отримання таких виплат українці можуть подати заявку на інформаційній платформі «єДопомога» (edopomoga.gov.ua), а з часом оформлювати заявку можна буде через Дію.