Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Хроніки вторгнення

86

Росія продовжує обстріли прикордонних громад області. 17 липня ворог чотири рази вдарив по Юнаківській громаді. Ввечері почався артобстріл зі ствольної артилерії, 26 приходів по Шалигінській громаді, потім росіяни з мінометів били по території Білопільської громади. В результаті пошкоджені будівлі одного з закладів громади, водонапірна вежа та господарські будівлі місцевого підприємства.

Ніч на 17 липня була тихою, натомість ранок у Шосткинському районі почався з стрілянини. Після четвертої ранку з кулеметів росіяни випустили понад 10 черг та зробили 5 гранатометних пострілів. Усе – по Середино-Будській громаді.
16 липня майже з 9 ранку окупанти вдарили з реактивних систем залпового вогню по Глухівській міській громаді, зафіксовано 28 вибухів.  О 9 ранку продовжився обстріл Есманської громади. У результаті – розбиті школа та сільгосппідприємство. Після 9 ранку росіяни відкрили вогонь із реактивних систем залпового вогню по Новослобідській громаді. Пошкоджені цивільні господарства, будівлі, лінія електропередач.   

О першій годині росіяни вдарили по трьох населеним пунктам Білопільської громади, майже два десятки прильотів зі ствольної артилерії. Пошкоджені приватні будинки і господарчі споруди мирних мешканців. Є поранена худоба, вбиті домашні тварини.
15 липня по Шалигинській громаді після десятої ранку було 10 мінометних прильотів. Близько десятої ранку росіяни відкрили вогонь з мінометів по території Глухівської громади, зафіксовано 9 вибухів. У результаті обстрілів 1 людина загинула, 4 – поранені.  Середино-Будську громаду опівдні обстріляли з мінометів. Близько 16 години ще 8 вибухів від застосування ворогом мінометів. У результаті обстрілів троє людей поранені.

Ніч на 15 липня в області була тихою, хоч і тривожною. А ранок розпочався із понад 20 мінометних прильотів. Із них – по Шалигінській громаді п’ять, по Есманській громаді – шість. І трохи згодом ще 10 прильотів по Шалигінській громаді Жертв та руйнувань немає.

Проте того ж ранку між селами Басівка і Юнаківка авто з двома цивільними людьми підірвалося на міні. Один чоловік загинув на місці, інший – з важкими травмами, переломами та опіками знаходиться в лікарні. На даний час з’ясовуються причини, з яких чоловіки вирішили звернути з проїзного шляху, рух яким було дозволено, і поїхали забороненою дорогою з позначкою “Міни”.
14 липня з 09.00 до 21.00 ворог 8 раз обстріляв 8 територіальних громад Сумської області. Усього – понад 40 пострілів із різних видів озброєння (кулеметні черги, реактивна та ствольна артилерія, використовували безпілотники). Громади, що постраждали від обстрілів – Миропільська, Юнаківська, Есманська, Новослобідська, Хотінська, Шосткинська, Краснопільська та Великописарівська територальні громади. Постраждалих немає, руйнувань теж.

12 липня протягом дня ворог обстрілював території чотирьох громад Сумської області – Шалигінської, Білопільської, Зноб-Новгородської, Краснопільської. На щастя, люди не постраждали.

Ксенія Соболєва
Панорама №20-2022