Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Хроніки російського вторгнення на Сумщину

168

Голова Сумської ОВА Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ повідомив, що невідомі люди телефонують жителям області, і представляючись його іменем особисто чи його помічниками чи радниками, просять надати кошти, як гуманітарну допомогу. Також надсилають листи з проханнями допомогти фінансово. У листах зазначені рахунки приватних осіб, які не мають жодного стосунку до Сумської ОВА! Військова адміністрація повідомляє, що наразі вони співпрацюють лише з благодійним фондом «Добро перемагає», з яким у них укладений Меморандум.

росіяни продовжують обстрілювати Сумщину кожного дня зі світанку до самого заходу сонця.

31 липня протягом дня росіяни 7 разів обстріляли прикордонні громади Сумщини, усього майже 90 прильотів з різних видів зброї.

Білопільська громада: опівдні розпочалися обстріли околиць одного з сіл громади, росіяни тричі відкривали вогонь з артилерії і мінометів. За понад дві години обстрілів прилетіло щонайменше 24 снаряди. Наслідки ворожих обстрілів: знищено два цивільні легкові автомобілі, пошкоджена територія фермерського господарства, загорілося поле. Близько 25 гектарів пшениці знищено вогнем росіян.

Середино-Будська громада: о пів на другу почався обстріл з мінометів та артилерії, близько 35 прильотів. Били по території Деснянсько-Старогутського національного природного парку. Постраждала природа нашої області та приміщення дослідного відділення.

30 липня ворог обстріляв наші території 5 разів, було понад 80 прильотів. Великописарівська громада: 12 прильотів із САУ, Білопільська громада: мінометний обстріл – 18 прильотів і артобстріл -7 прильотів. Також після 20-00 був артобстріл, близько 8 прильотів. Середино-Будська громада: 36 прильотів. Працювала російська артилерія.

День 29 липня минув тихо – росіяни не обстрілювали наші громади. Втім, ранок почався з мінометного вогню по Хотінській громаді. Майже о восьмій ранку був перший обстріл, після дев’ятої ранку – ще один. Того ж дня сталася трагедія: за день на Сумщині двічі підірвалися на мінах мирні мешканці. Один чоловік загинув, ще четверо – поранені. У першому випадку здетонували 11 мін, коли на них наїхала вантажівка. Водій загинув на місці. Травмовані двоє людей: пасажирка і водій легкової автівки, що їхала зустрічною смугою дороги під час вибуху. У другому випадку – комбайн виїхав на поле збирати врожай. Двоє аграріїв травмовані, техніка розбита. Бережіть себе – якщо ви бачите табличку “Міни” – то це територія, заборонена для проїзду та проходу. Узбіччя доріг також можуть бути небезпечними, особливо на тих територіях і шляхах, якими пересувалися росіяни. До слова, з першого дня після деокупації Сумщини діє регламент, який передбачає звернення до вибухотехніків перед виїздом на поле.

28 липня росіяни обстріляли наші території 4 рази, усього було понад 44 прильоти. Били по Краснопільській, Шалигинській та Буринській громадах з мінометів, гранатометів та САУ. Жертв та руйнувань немає.

Вночі 25 липня росіяни відкрили мінометний вогонь по околицях Білопілля. Без втрат та руйнувань. О пів на другу ночі, залпом з установки “Град”, 20 прильотів, обстріляли території Краснопільської громади.


Ксенія Соболєва
Панорама-2022