Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Голову тергромади з Сумщини судять за держзраду

425

Сумською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно голови Середино-Будської територіальної громади за фактом вчинення державної зради в умовах воєнного стану та незаконного переправлення осіб через державний кордон (ч. 2 ст. 111 та ч. 2 ст. 332 КК України).

За даними слідства, голова територіальної громади надавав державі-агресору допомогу в здійсненні підривної діяльності. Зокрема, систематично підтримуючи тісні зв’язки з представниками росії, передавав їм інформацію про переміщення Збройних Сил України та види їх озброєння, а також анкетні дані патріотично налаштованих мешканців Середино-Будської територіальної громади.

При цьому посадовець закликав місцевих жителів не чинити спротив російським окупаційним військам, здати зареєстровану мисливську та вогнепальну зброю. Разом з тим він організував незаконне переправлення осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод.

Прізвище затриманого правоохоронці не називають, але згідно з даними відкритих джерел головою Середина-Будської громади є Олександр Ген. Посадовця затримали ще 29 квітня 2022 року, 1 травня Зарічний суд міста Суми відпустив підозрюваного під заставу в 1,5 млн грн. Прокуратура була категорично не згодна та оскаржила це рішення. і на даний час він перебуває під вартою.

Досудове розслідування завершено слідчими Управління Служби безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури, повідомляє пресслужба обласної прокуратури.