Для участі в ЗНО на Сумщині зареєструвалися майже 10 тис. осіб, які складатимуть тести в масках та з дотриманням соціальної дистанції
Цьогоріч пандемія коронавірусної інфекції змінила не тільки заплановані дати зовнішнього незалежного оцінювання для випускників, а й саму процедуру його проведення. Про організаційні заходи щодо створення безпечних умов під час тестування, вимоги до проведення пробного тестування, основної та додаткової сесії ЗНО розповіла директор обласного департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА.
r.: Скільки осіб братимуть участь у цьогорічному ЗНО і які новації на них чекають?
Вікторія Гробова: У 2020 р. на основну сесію ЗНО зареєструвалось 9 646 учасників. З них 4 733 – це школярі (у порівнянні з 2019 р. на 200 осіб менше), а також студенти коледжів, учні системи профтехосвіти, випускники минулих років і деякі інші категорії. Також у цьому році зареєструвались 13 осіб із особливими освітніми потребами, які проходитимуть тестування на відповідно обладнаних пунктах проведення ЗНО.
Порядок складання ЗНО не змінився, однак є певні зміни у процедурі. Процес проведення ЗНО відбудеться у повній відповідності до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України Віктора ЛЯШКА. Перш за все, аби уникнути скупчення учасників, допуск до пункту проведення тестування здійснюватиметься за графіком.
Розглядається можливість трохи раніше розпочати реєстрацію безпосередньо на пунктах тестування. Усі учасники ЗНО і відповідальні особи, що мають право бути присутніми на пунктах тестування, повинні вдягти маску чи респіратор. Якщо ж хтось з учасників ЗНО забуде маску чи трапиться щось непередбачуване, передбачена можливість надати таким особам додаткові ЗІЗ. На виході із кожного закладу будуть розміщені контейнери (урни) з кришкою для використаних масок з чіткою яскравою відміткою «Використані маски».
Новацією також стане термометрія – вимірювання температури всім учасникам процесу ЗНО. В аудиторію не потраплять учасники, які матимуть ознаки респіраторних хвороб і температуру вище 37,20С. Втім хвилюватися не варто – вони зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, що відбудеться 23 липня – 11 серпня. На вході до пунктів тестування передбачені місця для обробки рук антисептиками, приміщення будуть провітрюватися та оброблятися деззасобами. В пункті тестування є обов’язковою присутність медпрацівника. В санітарних кімнатах буде стояти рідке мило.
При собі учасники повинні мати документ, що посвідчує особу, тобто паспорт, а також запрошення-перепустку, роздруковану з особистого кабінету. Відповідальні особи на пунктах тестування проведуть їх в аудиторію та розсадять по місцях. До речі, в аудиторії має знаходитись не більше 15 осіб, а відстань між учасниками має складати не менше 1,2 м.
r.: Це всі особливості ЗНО 2020 р.?
В.Г.: Ще однією новацією буде зміна термінів проведення тестування. 25 червня розпочнеться основна сесія, яка триватиме до 17 липня. Останнім предметом, з якого будуть складати тести учасники ЗНО, стане хімія. Результати будуть розміщені в особистих кабінетах учасників до 29 липня.
В області будуть працювати шість округів – м.Суми, Шостка, Конотоп, Ромни, Охтирка і Глухів. В цьому році на 46 пунктах тестування будуть працювати 2 564 особи, серед яких – відповідальні за пункти тестування, їхні помічники, старші інструктори, інструктори, чергові. Засоби індивідуального захисту для них будуть закуплені за кошти облдержадміністрації.
Організація довезення учасників ЗНО також відповідатиме санітарним вимогам. З метою скорочення маршрутів до пунктів тестування м. Шостка буде приймати учасників ЗНО з усіх предметів. Також там працюватимуть міжобласні пункти тестування, куди приїдуть учасники ЗНО з сусідньої Чернігівщини. Іноземну мову можна буде скласти у Сумах та у Шостці. В обласному центрі буде найбільше пунктів тестування.
У Охтирському та Роменському округах можна буде скласти ЗНО з хімії та біології. Це означає, що тим, хто обрав ці предмети, можна не їхати до Сум.
r.: Коли відбудеться додаткова сесія?
В.Г.: Початок додаткової сесії запланований на 24 липня, і триватиме вона до 10 серпня. Результати стануть відомі до 14 серпня. Хотілося б наголосити, що вже установлені терміни проведення пробного оцінювання. 15 червня відбудеться тестування з української мови, а 17 червня – з інших навчальних предметів. Ті, хто скористається цією можливістю, результати отримають до 23 червня. До речі, випробувати свої сили вирішили близько половини учасників ЗНО. У пунктах тестування вони мають виконувати ті ж вимоги, що й учасники основної сесії ЗНО.
Ксенія Соболєва
Панорма №24-2020