Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Голова ТГ на Сумщині підозрюється в державній зраді

402

Як повідомляє пресслужба прокуратури Сумської області, очільника Середино-Будської тергромади було затримано за обвинуваченням у державній зраді. Правоохоронні органи підозрюють Олександра Гена у співпраці з російськими окупантами, у намаганні здати місто ворогу, бо за його наказом була знищена інфраструктура на закритому пункті пропуску. Також пан Ген надавав ФСБ росії інформацію про переміщення українських військових і їхнє озброєння.

Сам обвинувачений усі підозри відкидає і заперечує.

А у судовому засіданні Зарічного суда м. Суми суддя Олексій Сибільов ухвалив рішення підозрюваного у держзраді голову громади відпустити під заставу розміром 1,5 млн грн.

Прокуратура категорично не згодна та буде оскаржувати це рішення в апеляційному суді. Очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький так прокоментував даний прикрий випадок: “Ми підтримуємо позицію прокуратури. Будь-яке рішення щодо ймовірних зрадників має бути найжорсткішим з усіх справедливих. До моменту встановлення вини чи невинуватості, підозрюваний за такою статтею має бути затриманий, як на мене. Особливо у воєнний час”.

Нагадаємо, Олександр Ген був обраний міським головою Середини-Буди від партії “Наш край” у 2020 році.
Санкція ч. 2 ст. 111 ККУ “Державна зрада” передбачає позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.