Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Герои Сумщины: раненый кадыровцами пограничник выжил, думая о семье (фото)

1,775

Андрій Миколайович ЛУПИХА, м. Шостка Сумської обл., прикордонник
Закрита травма грудної клітини, контузія легенів, посттравматична пневмонія, багатоосколковий перелом кістки руки із зміщенням, пошкоджений нерв лівого плеча. Такий діагноз має сорокатрирічний прикордонник Андрій Лупиха. Він вже переніс кілька оперативних втручань, слід готуватися до наступних, – попереджають хірурги. Зараз боєць на лікуванні у Києві. Стан стабільний, втім пошматована рука завдає ГЕРОЮ переживань.
…Коли розпочалася війна, яку «на верхах» скромно назвали АТО, а за нею – мобілізація, Андрій не відсиджувався вдома. Пішов до райвійськкомату. Якраз був набір до Сумського прикордонного загону. І хоч як не вмовляла дружина, мовляв, захищати треба не чужий Донбас, а рідну домівку, Андрій Лупиха свого рішення не змінив. Лише зауважив, що ворога треба зустрічати на дальніх рубежах, а не біля своєї хати…
Спершу сумські погранці стояли на КПП «Успенка», коли ж реактивні залпи «братньої» РФ рознесли заставу вщент, відійшли углиб, до Амвросївки. Вже звідти мало не щодня спостерігали, як «лупашить» Росія «градами» й «смерчами» по українським селам і військовим. Та навіть у таких умовах служби ніхто не відміняв: у складі мобільної прикордонної застави хлопці патрулювали територію, зціпивши зуби, рахували втрати.
…Того дня прикордонники помітили, як у сторону РФ рухається колона військових вантажівок, бронетехніки. Думали «наші», бо два перших БТРи йшли під жовто-блакитними прапорами, виявилось – чечени-кадирівці, йшли «за бугор» зализувати рани…Був запеклий ближній бій із переважаючими силами бойовиків… На першу кинуту гранату Андрій встиг відреагувати, друга і третя – у круговерті бою – розірвались поряд. З огляду на оперативну ситуацію, вважай, «нашим» пощастило: жодного «двохсотого», «трьохсотих» – троє.
…Дорогу від Новоазовська-Маріуполя до Запоріжжя Андрій пам’ятає уривчасто. Уся спина і рука, як решето. Нашвидкуруч перемотані. Кожен подих розбитими легенями, ніби востаннє… Втратив багато крові… У реанімобілі – його з’ява була дивом!!! – з останніх сил намагався «не згаснути» – не померти.. Згадує, як дістав мобілку, де родинне «довоєнне» фото, щасливі син і дружина… Думав про них і жив для них…
Сьогодні лікарі говорять, що Андрій у сорочці народився, бо вижив з такою крововтратою! бо ще б трохи часу, і руку б ампутували! А так є ШАНС!!!
Причину Андрієвого «циганського щастя» дружина Тетяна знає напевно: це його по-чоловічому впертий характер, бажання кожну справу доводити до кінця.
За фахом Андрій інженер-механік, виробничник. Тривало працював на Шосткінському казенному (оборонному) заводі «Імпульс». «У Андрія «золоті руки», – говорять ті, хто його добре знає. – Він і зварювальну справу самотужки освоїв, і ковальство, і ще багато чого»…

Журналистка Татьяна Голубь разместила на своей странице этот пост и добавила фотографии.

Допомога пораненим військовим:
Громадський фонд «СУМИ»
СФ ПриватБанк
Рахунок: 26001055020584
МФО: 337546
ЄДРПОУ: 39364679

Dollar
BENEFICIARY: Community foundation SUMY
ACCOUNT: 26004055014382
BANK OF BENEFICIARY: ¬PRIVATBANK, DNEPROPETROVSK, UKRAINE
SWIFT CODE: PBANUA2X
INTERMEDIARY BANK: JP MORGAN CHASE BANK, New York, USA
SWIFT CODE: CHASUS33
CORRESPONDENT ACCOUNT: 0011000080
Euro
BENEFICIARY: Community foundation SUMY
ACCOUNT: 26005055015540
BANK OF BENEFICIARY: ¬PRIVATBANK, DNEPROPETROVSK, UKRAINE
SWIFT CODE: PBANUA2X
INTERMEDIARY BANK: JP MORGAN CHASE BANK, New York, USA
SWIFT CODE: CHASUS33
CORRESPONDENT ACCOUNT: 0011000080