Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

«Галерея – харашо. Мер воруєт – плохо.»

219

У газеті «Данкор» розміщена стаття невідомого автора, у якій ідеться про мене, ще й з моїм зображенням. Матеріал – явно «джинса». Оскільки подача інформації у такому вигляді вигідна саме меру та його оточенню, роблю висновок, що стаття «Галерей много не бывает» замовлена Геннадієм Мінаєвим або кимось, хто до нього близький. У будь-якому випадку матеріал вийшов за відома міського голови.

Мінаєв намагається позиціонувати себе як «правильний» і публічний мер, і факт використання замовних матеріалів його абсолютно не красить. Я б навіть сказав, що «джинса» (мабуть, за порадою тіньової прес-служби Партії регіонів) ставить Геннадія Михайловича на один рівень з губернатором Чмирьом і його сумнозвісним RegioNews.

Тема, яку хоче «збити» Мінаєв – «прихватизація» приміщень посадовцями мерії та близькими до них людьми. Геннадій Михайлович клянеться, що у приміщенні на Воскресенській, 6 буде мистецька галерея. І якщо дійсно буде – пречудово. Чому ж було не оголосити про це, коли готувались документи? А то зараз якась реакція із запізненням, коли піймали за руку.

Будь-яка мистецька галерея у Сумах не буде лишньою. Можна влаштовувати виставки у відділення міських і обласних бібліотек, шкіл. Організувати пересувні виставки. Закласти гроші в міському бюджеті. Коштуватиме – копійки. Розмістіть картини у приміщенні мерії, водіть туди дітей, як це відбувається у Верховній Раді. Є комунальні заклади, які можуть цим займатися – Агенціям промоції міста Суми, управління освіти, управління культури, центр дозвілля молоді.

А що натомість робить Мінаєв? Під «ліву» громадську організацію віддає приміщення у 160 квадратів. Майно громади, на хвилиночку. Наше спільне майно. За копійки.

Може, вже завтра ми побачимо там ресторан із назвою «Мистецька галерея». За 200-300 гривень (повечеряти) ми побачимо там сучасних митців. І випили, і закусили, і до прекрасного рукою…

Мої побоювання і через те, що у нас уже був Мистецький центр «Собор». За такою самою схемою бралося приміщення під громадську організацію, а потім його продали. Тепер там ресторан «Сумка». Згадали?

Так ось. Є дві протилежні думки, як повинно використовуватися приміщення по Воскресенській, 6. Одна – там має бути муніципальна галерея (плюс пересувна виставка митців). Це моє бачення. І інша: приміщення відійде «лівій» громадській організації, зареєстрованій на невідомо кого. От цього я не допущу!

Я б взагалі увів мораторій у місті на виділення приміщень громадським організаціям. Бо під цю «мульку» часто розкрадають власність громади.

Колись ми з Мінаєвим ходили в російські дитсадки. Там нас вчили віршика: «Крошка син к атцу прішол…». Пам’ятаєте? Перефразую.

 

«Галерея харашо. Мер воруєт – плохо».