Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Форум національно-патріотичного виховання молоді пройшов у Сумах (Фото)

222

Управлінням молоді та спорту Сумської ОДА в Конгрес-центрі СумДУ було організовано та проведено Обласний форум національно-патріотичного виховання молоді «Пробуди свідомість» куди також, з рішенням Начальника Сумського гарнізону та військового комісара Сумської області полковника Валерія Ісмаілова були запрошені представники військових формувань Сумського гарнізону, Сумського обласного військового комісаріату та районних військових комісаріатів Сумської області

В рамках Форуму, який тривав 11-12 грудня, на учасників чекали цікаві та корисні інтерактивні лекції на теми «Духовні засади козацької лицарської культури» та «Історичні міфи»; проводилась робота в секціях: настільних ігор з краєзнавства Сумської області, під час якої учасники відпрацювали на практиці ігри, які були розроблені фахівцями Комунального закладу Сумської обласної ради – «ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА РОБОТИ З ТАЛАНОВИТОЮ МОЛОДДЮ»; також під час роботи в секціях дізнались про історію різнокольорових шевронів та військової форми української армії, а Виталий Сущенко розповів, що гра «Сокіл»(«Джура») – це не просто гра, а важлива складова системи національно-патріотичного виховання.

Також відбулось нагородження переможців конкурсу “Я пишаюсь, я – Українець!”, презентація відео-фільмів в рамка проекту “Свої”, панельна дискусія на тему «Гра «Джура» – ефективна система виховання, чи формалізація процесу». Віктор Бобиренко провів експрес-тренінг з медіаграмотності.

Фішкою форуму став формат «Живої бібліотеки», під час якої учасники «прочитали» унікальні, корисні та надзвичайні книжки. Перші шість книжок – це автори проекту «Державність та патріотизм», що розповіли про важливі імена та події в історії становлення державності та незалежності України в цілому, та Сумщини зокрема В неформальній атмосфері учасники Обласного форуму «Пробуди свідомість» поспілкувалися з авторами – експертами, істориками, краєзнавцям, людьми, чий особистий внесок у формування системи національно – патріотичного виховання молоді важко переоцінити!

Під час другого дня форуму 12 грудня, в День Сухопутних військ України, представники Сумського ОВК презентували учасникам форуму напрямки та можливості співпраці з військовими комісаріатами області та показали перспективи, запросивши до слова віце-президента міжнародної академії інформатики Івана Галенко. “Сьогодні американські військові розвивають сфери, які термінологічно називають “випереджаюча розвідка”, яка повинна працювати з майбутніми загрозами або “випереджаюче управління”, яке готове зустріти у всеозброєнні проблеми, які лише наближаються” – зазначив Іван Галенко. Були продемонстровані технології управління національними проектами в країнах третього світу, найближчі перспективи змін в Сухопутних військах та запропоновано модель взаємодії військоматів з освітою та інститутами національно-патріотичного виховання. Зважаючи на те, що сьогодні День Сухопутних військ вважаємо за доцільне звернути увагу, що загально середня освіта виникла як явище в наслідок необхідності створення регулярної армії, оскільки Україна шостий рік знаходиться в стані війни з північним агресором.

«Сумський ОВК докладе всіх зусиль, щоб сумські школярі першими в Україні змогли “покататися” на сучасному американському “кібер-танку” під час проведення гри Джура» – наголосив у своєму виступі офіцер групи морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Сумського ОВК та учасник бойових дій на Сході України майор Олександр Бондаренко.

Ігор Скібчик
Фото автора