Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Фонди Сумського обласного краєзнавчого музею поповнилися новими експонатами (Фото)

145

До Сумського обласного краєзнавчого музею відділом примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) було передано предмети музейного значення, вилучені митниками під час виявлення правопорушення і конфісковані за рішенням суду на користь держави.

В рамках передачі представники державної виконавчої служби Юрій Борщенко, Ігор Давидко і директор краєзнавчого музею Владислав Терентьєв підписали акти прийому-передачі на постійне зберігання цих предметів. В результаті фондове зібрання музею поповнилося монетами першої половини ХVІІІ – початку ХХ ст., самоваром, відтиски медалей та написів на якому, вказують на його виготовлення в останній чверті ХІХ ст., поштовими листівками початку ХХ ст. та репродукцією картини початку ХХ ст.

Більшість з цих речей до музею потрапляють вдруге. У 2019 р. фахівцями закладу було проведено експертне дослідження щодо встановлення культурної цінності зазначених монет, листівок та самовару.

Ці речі поповнили музейну збірку і будуть використовуватись у його науковій та експозиційній роботі, щоб відвідувачі закладу мали змогу доторкнутися до історії.