Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Екскандидат у мери Сум, який скоїв смертельну ДТП, не з’явився у суді

1,023

Зарічний районний суд Сум відклав засідання у справі військовослужбовця Олександра Кукси, якого обвинувачують у смертельній аварії в Сумах 28 березня 2023 р., і який нині, за словами адвокатки, знаходиться у зоні бойових дій, адже є військовослужбовцем ЗСУ.

Суддя Євгеній Янголь зазначив, що до суду надійшло клопотання про зупинення кримінального провадження на підставі статті 335 ККУ, оскільки Куксу було призначено на посаду начальника групи логістики розвідувального батальйону. “Захисник, так а де він знаходиться? Чому він не з’явився в судове засідання”, – запитав суддя

“Я тільки знаю, що він відбув в зону активних бойових дій. Це Донецька область”, — повідомила захисниця Тетяна Іванова.

Згідно з визначеним судом запобіжним заходом, Олександр Кукса перебуває під особистим зобов’язанням, з носінням електронного браслета, повідомляє Суспільне.Суми.

“Згідно ухвали суддею Зарічного районного суду м. Суми, якою було застосовано саме цей вид запобіжного заходу, суддею були прописані певні обов’язки до КПК. Це – обов’язки приходити до суду за першою вимогою і не відлучатися з міста Суми без дозволу суду. Тому Ваша честь, прошу надати час для ознайомлення з вказаними клопотаннями, по-перше. І по-друге: вирішити питання про можливу зміну запобіжного заходу і так далі”, — сказав прокурор Дмитро Тумко.

Суддя клопотання прокурора задовольнив. Наступне судове засідання призначили на 9 лютого.

“Чекали якнайшвидшого завершення і покарання, а тут виходить.. ..Він, звичайно проситься на фронт, хоча по здоров’ю тут доводив, що він дуже хворий, тому в СІЗО йому не можна було сидіти. І як тільки його відпустили під підписку, а потім і взагалі під особисте зобов’язання – це все привело до того, що сьогодні ми не знаємо, де він знаходиться”, — сказала донька загиблої Ірина Колесниченко.

Нагадаємо, 28 березня 2023 р., під колесами службової автівки, за кермом якої знаходився пан Кукса, загинула жінка.

30 березня 2023 року під час обрання йому запобіжного заходу Олександр Кукса говорив, що свою провину визнає і готовий відповідати за скоєне.

Перше засідання по суті відбулося 28 липня 2023 року, тоді обвинувачений сказав: “Я прошу прокурора, потерпілих, суддю відправити мене в пекло, на війну. Щоб я кров’ю зміг свою вину якось змити”.

Фото: Суспільне Суми