Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Екоінспекція вимагає зупинити діяльність ТОВ “Зеленбуд” на Сумщині

310

Державна екологічна інспекція у Сумській області звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовом про зупинення робіт ТОВ “Зеленбуд” м. Глухів із захоронення відходів на глухівському полігоні твердих побутових відходів.

Підставою для застосування заходів реагування у сфері державного контролю стало невиконання підприємством приписів Інспекції щодо усунення грубих порушень, виявлених під час планової перевірки у жовтні 2019 року. Зокрема, тоді перевіркою було встановлено, що на полігоні відсутній дезбар’єр і частково відсутня огорожа, розміщуються неперероблені відходи, а також не ведеться облік кількості завезених відходів. Крім того, всупереч вимогам ст.ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, ТОВ “Зеленбуд” не здійснило інвентаризацію джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, не розробило документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне та не отримало дозвіл на викиди.

Крім того, за провадження господарської діяльності без одержання документів дозвільного характеру керівника ТОВ “Зеленбуд” було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу в розмірі 25,5 тис. грн.. Наразі на розгляді суду знаходиться протокол Інспекції щодо повторного притягнення до відповідальності посадової особи підприємства за невиконання вимог природоохоронного законодавства. Максимальна санкція статті за таке порушення передбачає штраф у розмірі до 85 тис. грн.