Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Дві справи щодо наруги над могилами відправили до суду на Сумщині

74

Працівники Ямпільського відділення поліції викрили у скоєнні злочину двох місцевих жінок. Діяли вони кожна сама по собі, однак загалом від їх рук постраждали майже два десятки поховань.

Зловмисниць цікавили виключно металеві елементи: хрести, постаменти та деталі огорож – все те, що можна було здати на пункти прийму вторсировини.

«За фактами понівечення та руйнувань двох десятків могил на цвинтарях містечка Дружба слідчі підрозділу відкрили два кримінальних провадження за ознаками ч. 3 ст. 297 КК України «Наруга над могилою». Нам знадобилось досить багато часу, аби встановити і розшукати свідків злочину та тих з громадян, могили чиїх покійних родичів зазнали руйнувань, – коментує ситуацію Віталій Єрохов, начальник Ямпільського відділення поліції. – Також було проведено ряд слідчих експериментів та експертиз, завдяки яким оцінений матеріальний збиток. Що стосується осіб зловмисників, то це виявились дві жінки, віком 42-х та 29-ти років. Вони місцеві, діяли незалежно одна від одної. Встановлено, що старша викрала 28 металевих елементів з поховань, молодша – 7. Згодом у них під час обшуків були вилучені демонтовані деталі ».

Наразі обидва обвинувальні акти вже спрямовано на розгляд суду, який і має поставити всі крапки над «і» у цих справах. Обом жінкам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років.