Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Драму “Легені” презентували у Сумах

234

Сумський Національний театр ім. М.С.Щепкіна презентував першу прем’єру від початку війни. Драму британського драматурга Дункана МакМіллана поставив режисер Владислав ПИСАРЄВ. “Легені” – вистава про повітря. Про простір. Про час. Про планету. Про людей, що живуть поруч з нами. Саме так звучить коротка офіційна анотація до даної вистави.

Але на наш погляд, сумчани дещо відійшли від загальнопланетарного і зосередилися на особистому, адже стосунки між двома закоханими людьми однакові і в Англії, і в Україні. Молода пара обговорює весь час своє майбутнє, народження дитини, усе це відбувається на фоні загальносвітової екологічної кризи, через призму якої герої намагаються дивитися у своє майбутнє.

Монологи, діалоги, які інколи переходять у крик, майже не допомагають молодим людям почути і зрозуміти одне одного.

СНОБАМ ВХІД “З…” Вистава “Легені” має вікове обмеження 18+, але точно не підійде ханжам, бо розповідає про дуже інтимні речі

Сумчани знайшли чудове візуальне рішення для підсилення ефекту “підглядання у замочну шпаринку” – на сцені майже відсутні декорації, а герої вдягнені у звичайнісінький одяг, який ми щодня одягаємо у себе вдома. На загальне враження від вистави працює і місце, де вона проходить – це експериментальна сцена, яка знаходиться у підвальному приміщенні театру прямо під головною сценою Великої зали.

Виставу обов’язково потрібно переглянути молоді, а також тим, хто любить психологічні драми про людські стосунки.

“Вдячний Сергію Дорофєєву за те, що відкрили експериментальну сцену, за те, що повірили у наш зухвалий план постановки вистави, – говорить Владислав Писарєв. – Я дякую Данкану МакМіллану та агентству, які не взяли з нас “авторських” і надали нам права на 5 показів, таким чином підтримавши українську культуру”.

30 серпня в Польщі на сцені театру КТО в м. Кракові, в межах Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego відбувся показ «Легенів» і зірвали бурхливі вдячні оплески польських глядачів.

У сумчан є останній шанс побачити виставу “Легені”. 9 та 10 вересня о 18:00 драма на 1 дію знову у “сховищі” Національного театру ім. Щепкіна. Поспішайте

Фото автора та Максим Кріштоп