Директора сумського КП відсторонили від займаної посади через справу про хабар
Керівник Сумської обласної прокуратури Олексій Тубелець повідомив про підозру директору Комунального підприємства Сумської міської ради, службова недбалість якого завдала 2,6 млн грн збитків підприємству (ч. 2 ст. 367 КК України).
За даними слідства, директор вказаного підприємства, який також є депутатом Сумської міської ради VIII скликання, упродовж 2018-2020 років не забезпечив своєчасну сплату податків, а саме рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення. Таким чином, підприємство ухилилось від сплати 8,5 млн грн податку. Попри те, що підприємство визнало податковий борг та на даний час його добровільно сплачено до бюджету, на вказану суму було нараховано 2,6 млн грн штрафних санкцій та пені. Відтак, через неналежне виконання директором підприємства своїх службових обов’язків Комунальному підприємству завдано збитки на вищезазначену суму.
Цього ж дня вказаному обранцю також повідомлено про підозру за фактом отримання 30 тис. доларів США неправомірної вигоди за позитивне голосування щодо встановлення меж декількох земельних ділянок у м. Суми (ч. 4 ст. 368 КК України).
Протиправну діяльність особи викрито слідчим управлінням Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, – повідомила пресслужба Сумської обласної прокуратури.
У той же час, пресслужба КП “Міськводоканал” повідомляє, що відсторонення директора водоканалу може спричинити комунальний колапс у місті.
У п’ятницю, 21 травня, слідчий суддя Ковпаківського районного суду міста Суми Катрич О.М. задовольнила клопотання прокуратури про відсторонення директора КП «Міськводоканал» Анатолія Сагача від посади на час проведення досудового розслідування.
Слід зазначити, що гучні заголовки деяких сумських журналістів про відсторонення Сагача А.Г. через хабар не відповідають дійсності. Анатолія Сагача суд тимчасово, до 20 червня, відсторонив від посади на період проведення досудового слідства через нібито відсутність контролю з його боку за своєчасною сплатою податків підприємства у 2018 -2020 роках.
Органи досудового розслідування вважають, що Анатолій Сагач, перебуваючи на посаді, знищить чи підробить речі та документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження.
Суд абсолютно не врахував, що органи досудового слідства і прокуратури вже і без відсторонення від посади Анатолія Сагача фактично отримали і дослідили речі, документи, допитали свідків.
У повідомленні про підозру Анатолію Сагачу безпідставно зазначено, що на момент виникнення податкових зобов’язань у КП «Міськводоканал» були наявні грошові кошти у достатньому обсязі для сплати податкових зобов’язань. Хоча було загальновідомо, що підприємство перебувало у скрутному фінансовому становищі через збитковий тариф.
Адвокат Михайло Іванченко: «Протиправність дій Анатолія Сагача нічим не обґрунтована. На ухвалу буде подана апеляційна скарга. Прокурорами та слідчими у провадженні всупереч вимогам ст.9 КПК не досліджено обставини, що виправдовують Анатолія Сагача, тобто можна вважати, що досудове розслідування відносно нього проводиться упереджено, всупереч вимогам Конституції України та Кримінального процесуального кодексу. У судді не було наявного обґрунтування щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, щоб відсторонити директора водоканалу від посади».
Окрім того, в ухвалі судді Катрич О.М. зазначено, що відсторонення не несе негативних наслідків для інших, ігноруючи той факт, що КП «Міськводоканал» є підприємством стратегічного значення, яке постачає питну воду для усього міста. Відсторонення директора підприємства критичної інфраструктури прикордонного регіону в умовах пандемії може мати непередбачувані наслідки: від можливих перебоїв в наданні послуг до техногенної екологічної катастрофи. Як наслідок, підприємство вже на сьогодні потерпає від перебоїв у діяльності, пов’язаних, як з проведенням розрахунків, так і в адміністративно-господарській діяльності.