Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Війна – не привід забути про красу, тож клумби будуть із квітами, а сумчани – із гарним настроєм

263

Директор КП «Зеленбуд» Олег Скрипка розповів про роботу підприємства в умовах війни

Весна-2022 стала для України важкою, болючою і кривавою. Не оминула біда і Суми. Але незважаючи на небезпеку, від’їзд багатьох жителів і труднощі воєнного періоду, місто радує око доглянутими зеленими зонами, клумбами і затишними скверами. За це варто подякувати тим людям, які навіть під час війни дбають про чистоту і красу Сум, подекуди навіть ризикуючи життям. Серед цих людей – самовіддані працівники КП «Зеленбуд».

Наприкінці минулого року підприємство очолив новий директор – Олег Скрипка, який до цього багато років працював в правоохоронних органах, очолював міський відділ Державтоінспекції, а потім протягом п’яти років очолював шляхоексплуатаційну дільницю КП “Шляхрембуд”. Зараз Олег Григорович застосовує свій адміністративний і господарський досвід на новому для себе напрямку роботи – і в умовах, нових для всіх комунальників. Як же працює підприємство зараз і чим порадує сумчан цієї весни? Розповідає ОЛЕГ СКРИПКА:

– З настанням весни наші працівники почали прибирати всі сквери, які за нами закріплені – це 31 зелена зона, включно з міським парком І.Кожедуба. Почали з центру – сквер Харитоненка, Театральна площа, Покровський, сквер Щастя, сквери біля фонтану «Садко» і перед входом до міського парку. Приводимо після зими в порядок газони і пішоходні доріжки в скверах, почали обрізку дерев. У першу чергу очищаємо дерева там, де це найбільш необхідно – на вулицях Кондратьєва, Гагаріна, біля Академії банківської справи, стадіону «Ювілейний», а також у центрі – працюємо у сквері Харитоненка, після якого будемо переходити на Покровський. Паралельно наводимо красу на клумбах в центральній частині міста. Прополюємо тюльпани і троянди, готуємося до висадки квітів, які нам вдалося зберегти в теплицях, попри відключення світла у лютому й березні. Наші дівчата всю зиму готували їх до висадки, тож ми підключали генератори, утепляли теплиці, намагалися максимально зберегти тепло, щоб квіти не замерзли. Тепер готуємося їх висаджувати – розпочнемо цю роботу на початку травня, разом з покосом трави.

– Як вплинув на роботу підприємства воєнний стан?

– Практично всі наші працівники знаходяться на робочих місцях, окрім двох, які виїхали за межі області. Як правило, підприємство наймало на весняно-літній період до 20 тимчасових працівників, але зараз наш бюджет зменшено, тож доведеться справлятися своїми силами – максимум додамо 3-4 людини. Ми розуміємо, що навантаження велике і буде важко, але при збільшенні кількості працівників коштів може не вистачити на заробітну плату, а також на господарські витрати підприємства. Працюємо на вулицях міста щодня – щоб зберегти ті насадження, що є, і привести їх в порядок, щоб усе зеленіло і блищало.

– Плануєте порадувати сумчан чимось новим цього року?

– У нас є ідея нової клумби в українському стилі у Покровському сквері. Там є місце, де збереглося мало старих тюльпанів – навпроти пам’ятника Харитоненку, можна було б зробити там оригінальну композицію, яка піднімала б настрій і патріотичний дух сумчан. Але цей проєкт ще потрібно погодити у департаменті інфраструктури і затвердити з мером міста. Якщо заперечень не буде – у місті з’явиться ще одна родзинка.

– Нам стало відомо, що у ці важкі для нашої країни місяці ви виконуєте не лише роботу директора КП, а й займаєтеся волонтерською діяльністю. Розкажіть, будь ласка, детальніше про це.

– Після початку воєнних дій та перебування в оточенні сумські медичні та соціальні установи, а також найнезахищеніші жителі міста потребують різного виду допомоги у вигляді медикаментів, засобів гігієни, зарядних пристроїв, а іноді навіть речей. Моя дружина, народна депутатка Тетяна Скрипка налагодила співпрацю з міжнародними благодійними організаціями, які передають Сумам гуманітарні вантажі. Але отриману допомогу потрібно десь розвантажувати, сортувати, розвозити по місту. Тому ми привели в порядок складські приміщення «Зеленбуду», щоб можна було робити це тут. Працівники підприємства на добровільних началах допомагають мені, також прошу допомоги у друзів і знайомих,  що мають транспорт, щоб максимально швидко доставити допомогу туди, де вона необхідна.

– Зараз у вас гаряча пора, у розпалі сезон робіт у зеленому господарстві міста. Чому ви вирішили взяти на себе це додаткове навантаження?

– Це потрібно – допомагати людям. І якщо є гуманітарна допомога для містян – її потрібно привезти в чисте і тепле приміщення, роздати тим, кому вона призначена. Що саме ми цим займаємось – склалося само собою, це наша спільна праця з моєю дружиною, наш внесок у ту взаємну допомогу і турботу, яку демонстрували сумчани з перших днів війни. Це просто неможливо – залишатися осторонь, коли твоя допомога потрібна.

Комунальники і волонтери – це непомітні герої нашого міста, які заслуговують найвищої вдячності. Їх праця наближає перемогу добра, краси і незалежності над ордою, яка намагається все це знищити. Бережіть красу рідного міста і не втрачайте можливості допомагати іншим!

ІД