Медзакладам Сумської області, у яких лікують хворих на коронавірус, передали 141 кисневий концентратор. Видають апарати під підпис. Вантажать їх власноруч.
“Кілограмів 20, напевно, один. Треба не поспішати, їхати обережно”, – каже водій Юрій Кличенко.
Витратили на закупівлю концентраторів близько 11 мільйонів гривень. Це гроші державної субвенції. На сьогодні, за словами начальника обласного управління охорони здоров’я Сергія Бутенка, мають 1379 ліжок в області, з них зайняті – майже 48 % (661), повідомляє Суспільне.Суми.
“Це другий транш. Перед цим було – 50, і в деякі райони їх відправили. На сьогодні 25 концентраторів забирає Роменська лікарня. До 40 концентраторів забирає Глухівська лікарня, бо вона перепрофільована під COVID-19”, – говорить він.
За його словами, по 10 концентраторів отримає решта районів.
“І решта залишається в госпіталі, аби оперативно з понеділка їх передати рішенням Управління майном до обласної лікарні, де ми розширюємо ліжковий фонд”, – додає Бутенко.
За словами Сергія Бутенка, у резерві мають 195 ліжок у райлікарнях області.
“У нашому закладі вже розгорнули 26 ліжок у інфекційному відділенні, 8 ліжок – в неврологічному відділенні для хворих із підозрою. На сьогодні перепрофілювали все терапевтичне відділення і лор-відділення. Загалом плануємо відкрити в себе 75 ліжок для надання допомоги хворим на коронавірус”, – говорить в. о. директора Глухівської міської лікарні Сергій Носков.
“Наша лікарня вже забезпечена 19-ма точками з підведеним киснем і маємо 9 кисневих концентраторів, але ми плануємо розширятися. Наразі цього не достатньо. Плануємо провести ще кисневу терапію і ці 10 концентраторів, я сподіваюся, дадуть нам можливість забезпечити всю потребу Лебединського району”, – розповідає заступник головного лікаря Лебединської районної лікарні Наталія Давидченко. Нині у лікарні – 25 ліжок, які призначені для людей з COVID-19. Тут отримали 10 концентраторів. Потужність кожного – 10 літрів, тобто вони видають 10 літрів кисню за хвилину.