Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Депутати Сумської міськради з другої спроби висловили недовіру Олександру Лисенку

758

На сесії Сумської міської ради восьмого скликання депутати проголосували за висловлення недовіри та дострокове припинення повноважень міського голови Олександра ЛИСЕНКА. Зробити це вдалося лише з другої спроби – першого разу не вистачило одного голосу.

Завадила тривога
Згідно ст. 79 закону “Про місцеве самоврядування в Україні” повноваження міського голови можуть бути припинені достроково за рішенням міської ради шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Це повинно було бути 28 голосів депутатів Сумської міськради, а з першої спроби вдалося «зібрати» лише 27 голосів за прийняття рішення. Під час проведення сесії тричі оголошувалася повітряна тривога, тому секретар міськради Артем КОБЗАР вирішив поставити питання на голосування вдруге, пояснивши це тим, що один з депутатів саме через тривоги не зміг вчасно дістатися на сесію. Дочекавшись депутата, провели повторне таємне голосування, результати якого зачитала голова лічильної комісії Інна БОСЕНКО.

За словами Артема Кобзаря, питання про недовіру вирішили проголосувати повторно через те, що один з депутатів не зміг вчасно прибути на сесію – завадила повітряна тривога

“За результатами таємного голосування з питання про недовіру та дострокове припинення повноважень Сумського міського голови Олександра Лисенка проголосували “за” – 28 депутатів, “проти” – жодного депутата, “утрималось” – жодний депутат. Таким чином рішення з питань про недовіру та дострокове припинення повноважень Сумського міського голови Олександра Лисенка прийняте”, – підсумувала вона з трибуни. Цікаво, що прийняте рішення про недовіру, ініціаторкою якого стала депутат від партії «Сила і честь» Ірина ДЯДЕНКО, не стосується історії з начебто вимаганням неправомірної вимоги, а пов’язане з тим, що мер Сум залишив місто без дубляжу керівництва.

Без дублера
В рішенні йдеться про те, відповідно до п.1 ст.8, п.8 ст.19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», керуючись п.10 та п.16 ч.1 ст. 26, ч.2 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування», беручи до уваги факт бездіяльності Сумського міського голови Олександра Лисенко, який не забезпечив здійснення наданих йому повноважень, передбачених п. 4 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування», а саме не виніс на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради, для заміщення увільненого у зв’язку з мобілізацією діючого секретаря ради Олега Рєзніка, на період його перебування в лавах ЗСУ, не звернувся до вищих органів державної влади за роз’ясненнями щодо ситуації у Сумській міській раді, у зв’язку з мобілізацією секретаря ради, що за умов відсутності міського голови або відсторонення його від посади призводить до порушення принципу безперервності влади, на якому ґрунтуються головні положення функціонування влади, зафіксовані Основним Законом України – Конституцією України, що на теперішній час унеможливило роботу Сумської міської ради, прийняття важливих рішень життєдіяльності громади в умовах воєнного часу, оборони міста.

Склад виконкому зменшився майже удвічі – було 26 осіб, стало 14

Тепер, згідно з чинним законодавством, обов’язки міського голови виконуватиме секретар міської ради Артем Кобзар. Також на сесії 31 січня звільнили з посад заступників міського голови Станіслава ПОЛЯКОВА, Віру МОТРЕЧКО, керуючу справами виконкому Юлію ПАВЛИК та розпустили сам виконком. Щоправда, через кілька хвилин Станіслава Полякова знову призначили на посаду заступника міського голови та обрали новий склад виконкому, який складається з 14 осіб. Тепер до складу Сумського виконкому входять Артем Кобзар (секретар міської ради), Геннадій ВЛАСЕНКО (учасник бойових дій), Юлія ДЯЧЕНКО (учитель школи № 25), Сергій ЖМАКІН (волонтер), Станіслав КЛИМЕНКО (учасник бойових дій), Інна КОЗАЧОК (Почесний донор України), Юрії КУЧМЄЄВ (викладач Сумської філії ХНУВС), Артем ЛАВРОВ (учасник бойових дій), Олексій МІЦУРА (заступник начальника управління комунального майна Сумської міської ради), Віктор НІКОЛЕНКО (волонтер), Станіслав Поляков (заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради), Олег РЕЗНІК (військовослужбовець), Інесса СОВЕНКО (директор КНП «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни), Володимир ФІЛЬО (перший заступник директора ТОВ «Центральний ринок м. Суми»).

Анатолій Поляченко,
Панорама №6-2024
Фото з відкритих джерел та сайту СМР