12 грудня відбулася церемонія передачі до Сумського краєзнавчого музею понад 100 предметів старовини, що належать до різних історичних періодів. Як говорить завідувач сектора археології Лариса БІЛИНСЬКА, для подальшого вивчення артефактів важливо, що достеменно відомо точне місце їх розкопок та знаходження. Так, знахідки у районі с. Глибне, Краснопільського району датовані 3-5 століттям; предмети старовини, віднайдені поблизу с. Пожня і с. Миропілля, Краснопільського району – 5-7 століттям; а монетні скарби, що відкопали біля с.Старі Вирки (Білопільський район), с. Шпилівка (Сумський район), с. Запсілля (Краснопільського району) – 9-11 століттям.
Більшу частину безцінної колекції передав у дар музею краєзнавець Сергій ГУЦАН. Це вже вчетверте він поповнює колекцію музею власними археологічними знахідками. А цього разу його добру традицію підтримав та продовжив молодий колега по краєзнавчій справі. Житель м. Краснопілля Андрій ВЕРЕЩАГА знайшов великий скарб із жіночими прикрасами й прийняв рішення віддати його до музейного зібрання. Археолог-любитель працює водієм, у вільний час захоплюється історією.
Сергій Гуцан підкреслює: «Такі безцінні артефакти обов’язково мають знаходитися в музеї. Саме тут археологічні скарби будуть належним чином відреставровані, обстежені й потраплять до підручників історії».
Директор краєзнавчого музею Владислав ТЕРЕНТЬЄВ зокрема, повідомив: «Жіночі прикраси належали незаможним жінкам. Найвірогідніше їх носили прості селянки, котрі займалися землеробством, скотарством, техніка обробки металу свідчить, що їх виготовили не місцеві майстри. Це можуть бути різні регіони, звідки привезли жіночі прикраси до сумського села Пожня, бо якраз на 5-7 століття припадає час великого переселення народів».
Упродовж місяця музейне поповнення буде демонструватися для відвідувачів.
Сумський краєзнавчий музей знаходиться за адресою вул. Герасима Кондратьєва, 2. Експозиція працює з 9-00 до 17-00, всі дні, окрім понеділка. Вхідний квиток: для дорослих відвідувачів — 10-00 грн,
для учнів та студентів — 5-00 грн.
Попередній запис
Наступний запис