Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Чорна хуртовина війни

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 60
100

ПОНЕДІЛОК, 22 СІЧНЯ. Чергове свято, День Соборності України. Як на мене, то навіть Суми наразі розібрано на шматки. Хто на війні, хто гайнув по світах від війни. Друзі і земляки в Іспанії, Польщі, Франції. Є й такі, що, начебто, неподалік, але в “непрогнозованому екстрімі” – воюють. Яка там до біса соборність!
ВІВТОРОК, 23 СІЧНЯ. Про вчорашній Указ про українські землі в росії почув тільки сьогодні зранку. Як його трактуватимуть у світовій політичній спільноті – почуємо незабаром. Наші коментатори поспішають розтлумачити, що йдеться аж ніяк не про територіальні претензії, а лише про повернення історичної правди. Згадалось, які тільки божевільні танці не відбувались навколо різних “історичних правд”! Он один дядько і досі чардаша танцює з картою “Великої Угорщини”! Втім, що думати про це – не знаю. Цікаво, що думають ті самі етнічні українці з прилеглих росіянських територій. Точніше, що б подумали, аби їм путло дозволив. Та це все балачки, а реальність така, що по Україні гатять. Шкода Києва, співчувається усім, але ось поспілкувався з земляком із Харкова, побачив аматорське відео, зняте на телефон – моторошно дивитись на зруйновану пушкінську, якою в юнацькі роки гуляли. Вулицю перейменують, але це – немов пристойний некролог.
СЕРЕДА, 24 СІЧНЯ. Щось мало згадую про Суми, та ніколи, бо впав Іл-76 під бєлгородом. Посилання поки що тільки на росіянські джерела, отже найімовірніший діагноз: 99% брехні. Достеменно відомо тільки, що кацапи твердять, що літак гепнувся, а на борту, буцімто, перебували українські військовополонені. Передбачаю розмаїття версій. Правду доведеться виколупувати довго, як було з тим малайзійським «Боїнгом». Не дай Боже, дійсно повбивали наших хлопців заради своєї поганої “ІПСО”. У рідних Сумах відносно спокійно, скирдуємо використані ялинки, викопуємо з-під снігу тротуари. Сходини до під’їзду розчищено рівнесенько навпіл, немов по шнурочку. Ніхто не нарікає – пройти до дверей можна, а для жіночки, яка той сніг гребе – економія ручної праці, жива “рацуха”, як в “сересері” казали.
ЧЕТВЕР, 25 СІЧНЯ. Пенсіон. Оплата комунальних послуг. На щастя, про те, що живу у злиднях, дізнаюсь переважно від закордонних приятелів, в яких і своїх негараздів вистачає – то круасани дорогі, то сала ніде не знайдеш. Сам почуваюсь не так, щоб цілковито задоволеним, але не відчуваю приводу для істерики. Реставрував штани і шкарпетки. Закінчились нитки, проте шкарпеток і штанів ще до чорта. І чого це тим втікачам здалося, що ми тут бідуємо?
П’ЯТНИЦЯ, 26 СІЧНЯ. Рекламна облога. У поштовій скринці – “Сантехнічні роботи”, у телефоні – “Набір каструль”, а “Вікна і двері” сьогодні шкрябались просто в хату і пропонували знижки. Випроваджував коректно, але суворо. Біля нового магазину побачив єдине рекламне гасло, яке припало до душі і спонукало до роздумів: “Ковбаска – це любов”. Скільки про любов писали-балакали, а тему досі не вичерпано!
СУБОТА, 27 СІЧНЯ. Новини кажуть, що на московщині немає курей, яєць, зникає картопля та інші овочі-фрукти. У Сумах бачу, що все перераховане є у наявності, але весь базар скаржиться: “Нема торговлі!”. Сніг що хоче, те й робить: то йде, то лежить, то розтає. Автівки оминали замети, а до калюж їм байдуже, тож ходимо обляпані, але ділові й веселі.
НЕДІЛЯ, 28 СІЧНЯ. Тим часом росіянські терористи прийшли у село Андріївку Хотінської громади та вбили двох мирних жителів. Дізнаюсь про таке вранці, переглядаючи новини, між іншим, як то кажуть. Щодо того Іл-76 нічого напевно не відомо, окрім того, що ті московські потвори витягли список наших людей, які, начебто, були в літаку. Виявилось, що дехто з них зараз живі, бо вже були обміняні, але решта… Якимось чорним видався цей тиждень, не зважаючи на сніг.