Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Чиновників Сумської ОДА підозрюють у відмиванні грошей

702

На будівництві 10 сільських амбулаторій та навчальних закладів у Сумській області розікрали 19 млн грн. Про це заявили в управлінні Служби безпеки області.

За попередньою інформацією, чиновники облдержадміністрації та представники комерційних структур із Києва і Полтави організували схему привласнення бюджетних коштів. Для цього посадовці створили умови для перемоги у тендерах потрібних фірм. Слідство ще триває, говорить Суспільному.Суми речниця управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута.

“Оперативники спецслужби встановили, що частину грошей, виділених з обласного бюджету, комерсанти вивели у тінь, штучно завищивши вартість будівельних робіт та обладнання. Отриманий прибуток фігуранти легалізували через підконтрольні фіктивні фірми та конвертаційні центри”, – зазначила вона.

Речниця прокуратури Сумської області Наталя Науменко повідомляє: “26 листопада було проведено 16 обшуків у м. Києві, у Київській області, у м. Полтаві та в Сумській області. Вилучено комп’ютерну техніку, документацію”.

У матеріалах, оприлюднених правоохоронцями, сказано, що все відбувалось до перетворення управління капітального будівництва у департамент. Тоді його очолював Анатолій Ворожко. На наше запитання – про обшуки, він сказав: “Я не знаю нічого з цього питання. Нічого не можу сказати, що там і звідки інформація. Я там вже давно не працюю”.

Директора підприємства, яке готувало 12 проєктів для будівництва сільських амбулаторій звинувачують у привласненні понад 1,7 мільйона гривень.

За версією прокуратури фірма мала зробити креслення для кожного об’єкта, натомість отримав гроші за типовий проєкт. Зараз, розповіла Наталя Науменко, справа у суді, на стадії підготовчого слухання. Мобільні телефони директора фірми та його адвоката 27 листопада не відповідали. Робочі телефони керівництва обласного департаменту капбудівництва відключені.