Через смерть породіллі хворої на кір у пологовому будинку на Басах ввели карантин, містяни починають пінікувати
24-річна жінка, яку до Сум привезли із Буринського району, 20 березня померла після пологів. Як запевняють медики, новонароджена дитина не має ознаків захворювання на кір. Через інцидент щонайменше на два з половиною тижні пологовий будинок закрили на карантин. Про подробиці цієї історії та про ситуацію з захворюваністю по місту і області говорили 29 березня в Сумській ОДА на брифінгу.
З початку року в Україні зафіксовано 32 тисячі випадків захворювання на кір й зареєстровано рекордну кількість летальних випадків від кору – 14 осіб померло. За інформацією головного інфекціоніста Сумщини Ірини ТРОЦЬКОЇ, з початку 2019 року в області на кір захворіло 140 осіб, з них – 107 дорослих та 33 дитини. Упродовж останнього тижня на Сумщині на кір захворіла 31 людина, з них – 26 дорослих та 5 дітей. Цього року не зареєстровано випадків захворювання у Липоводолинському, Недригайлівському, Середино-Будському, Ямпільському районах нашої області. Також спостерігається незначне розповсюдження цієї інфекції у Київській, Полтавській, Чернігівській областях. Тим часом в Івано-Франківській, Тернопільській областях реєструється по 100 випадків захворювання на кір щодоби!
До 15 квітня обмежувальні заходи запроваджені також у Сумській обласні дитячій клінічній лікарні у зв’язку з тим, що там є дитина, яка контактувала з хворою на кір людиною
«Шість медичних працівників (дві санітарки, акушерка, три медсестри) цього закладу інфікувалися від померлої породіллі й нині лікуються від кору. У трьох жінок підтверджено вакцинальний статус, а у трьох – він не підтверджений. Також у цьому закладі знаходиться жінка, яка захворіла на кір, вона залишається у перинатальному центрі у відділенні гінекології. Ця хвора з Охтирки, має легкий перебіг недуги, – повідомила головний інфекціоніст області Ірина Троцька. – Ми очікуємо на результати лабораторних досліджень. Тим не менше ми діагноз кору ставимо, навіть коли є питання, проводячи за попереднім діагнозом весь комплекс протиепідемічних і профілактичних заходів”.
Під час брифінгу медики повідомили, що до 15 квітня обмежувальні заходи запроваджені і в обласній дитячій клінічній лікарні у зв’язку з тим, що там є дитина, яка контактувала з хворою на кір. Окрім того, стало відомо, що одна медична сестра працювала і в перинатальному центрі, і за сумісництвом в обласній дитячій клінічній лікарні. Планових надходжень до 15 квітня в заклад не буде, проте ургентні відділення будуть працювати.
Ірина Троцька, головний інфекцірніст області:
“Навіть при незначних катаральних симптомах кору краще цей період провести удома”
Ірина Троцька, як досвідчений медик-інфекціоніст, озвучила низку порад для населення. Вона зазначила: «За бажанням ви можете визначитися з імунним статусом, тобто здати кров на аналіз імуноглобуліну G до вірусу кору. Таке обстеження відноситься до профілактичних, тому не проводиться за бюджетні кошти. Цей аналіз можна зробити лише у приватних закладах. Воно коштує від 100 до 200 гривень. На мою думку, 70% сумчан мають статус захищених. На жаль, хоча й ми замовляємо препарати, але до літа на фармацевтичному ринку України вакцина від кору буде відсутня, бо виробник нам її в достатній кількості не постачає. Як правило, вакцинація проводиться “Пріоріксом” (Індія) або КПК, яка протистоїть трьом інфекціям: кору, паротиту, краснусі».
Упродовж останнього тижня на Сумщині на кір захворіла 31 людина, з них – 26 дорослих та 5 дітей
Також Ірина Олександрівна відзначила, що нині часто зустрічається так звана мітитовована кір, яка зустрічається у тих осіб, котрі були колись вакциновані. «Це захворювання протікає навіть без висипу, тому при симптомах, навіть незначних, катаральних краще цей період провести удома. До речі, тяжкий перебіг кору часто буває у людей, які мають шкідливу звичку – табакокуріння», – повідомила головний інфекціоніст області.
Олена Шевченко
Панорама №14-2019