Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Чи дочекаються діти нові меблі?

203

Саме це питання було ключовим у виступі першого заступника голови обласної ради Олега Бояринцева на сесії обласної ради щодо виконання регіональної цільової програми «Дитячі меблі Сумщини»

«Програма, яка має на меті вирішення комплексу питань, а саме: забезпечення дошкільних та дитячих медичних закладів області сучасними екологічно безпечними меблями, поглиблення переробки місцевої деревини, збільшення надходжень до місцевих бюджетів та забезпечення замовленнями місцевих підприємств, почала гальмуватися на місцях», – зазначив перший заступник голови обласної ради Олег Бояринцев.

За його словами, чиновники на місцях, попри те, що кошти передбачені в бюджетах, не квапляться із укладанням угод на виготовлення та постачання у дитячі заклади нових меблів. Таким чином, через недбалість керівництва на місцях діти продовжують користуватися застарілими меблями. Як свідчить практика, більшість цих меблів, особливо у закладах сільської місцевості, не оновлювалися з часів їх відкриття, а це 30-40 років.

На цей час не укладено угоди керівництвом Буринського, Краснопільського, Лебединського, Недригайлівського, Роменського, Сумського, Ямпільського районів та міста Лебедин, хоча кошти в місцевих бюджетах передбачені.

Перші зразки дитячих меблів, які були вироблені майстрами та учнями професійно-технічних навчальних закладів області, засвідчили їх високу якість та спроможність виробляти меблі вчасно у значних обсягах. Попри це керівництво Краснопільського району, ігноруючи одну з основних засад цієї програми, що кошти повинні працювати на область, уклало угоди із підприємством Київської та Івано-Франківської областей. Це збільшило надходження до бюджетів цих областей та сприяло створенню додаткових робочих місць не на Сумщині, а за її межами.

Тож, на думку Олега Бояринцева, через позицію місцевого керівництва, яке повинно чи не в першу чергу турбуватися про умови виховання та лікування дітей, забезпечувати раціональне використання бюджетних коштів, наповнення бюджетів всіх рівнів та шукати шляхи завантаження місцевих підприємств, діти й надалі залишаються поза увагою.

ІД