Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Через ожеледицю у Сумах травмувалися 189 людей

203
Кількість сумчан, котрі звернулись до лікувальних закладів міста з приводу отримання травм, збільшилася: 463 особи проти 365.

Ушкоджень, отриманих у побуті, – 206, вуличних травм – 189, спортивних – 13, дорожньо-транспортних – дві, інших – 53.

Сумські травматологи повідомли, що за останні три доби до травмпункту Сумської міської лікарні звернулося 200 людей після падіння через ожеледицю. Тож саме час нагадати прості «зимові» правила, які можуть врятувати здоров’я. Нас консультує Игорь Змисля, лікар-травматолог, директор Сумської обласної дитячої клінічної лікарні.

Зимове взуття має бути неслизьким, стійким – краще з гумовою чи рельєфною підошвою. Відмовтеся від високих каблуків. Для слизької підошви є спеціальні насадки – льодоходи. Є і народний лайфак – звичайний пластир. Його можна наклеїти на підошву хрест-нахрест або ж драбинкою. Це дасть тимчасовий ефект.

Під час ходьби по слизькому не варто високо підіймати ноги. Рухайтеся наче лижник – невеликими плаваючими кроками, наступаючи на всю підошву. Обходьте нерівні місця. По льодові намагайтеся йти так, щоб довжина кроку дорівнювала довжині вашої стопи.

Не тримайте руки в кишенях. У вас не вистачить часу на те, щоб інстинктивно вийняти їх при падінні.

Літнім людям взимку варто брати з собою палицю з гумовим наконечником.
Щоб зменшити висоту з якої падаєте, намагайтеся під час падіння присісти. Щоб ваші м’язи запам’ятали цей рух, регулярно виконуйте вправи на присідання вдома.

Найбезпечніше положення тіла при падінні в ожеледицю – це поза ембріона.
Втягніть голову в плечі, підборіддя притисніть до грудей, а лікті – до тулуба. В ідеалі можна закрити голову руками. Ноги слід зігнути в колінах.

Є ще один важливий момент. М’язи здатні захистити кістки людини під час падіння. Якщо вони розслаблені, то удар приймають він кістки. Тому м’язи повинні бути напружені, адже забій або надрив м’яза – це набагато менш серйозна травма, ніж перелом.

Найбезпечніше падати в ожеледицю на бік, щоб не пошкодити хребет, руки та кістки. Але це правило не підходить людям похилого віку. Саме так вони отримують перелом шийки стегна – вкрай небезпечну травму, що іноді загрожує життю.

Посковзнувшись, людина мимоволі намагається відновити рівновагу, виставляючи руку чи ногу, а потім приземляється на них усією своєю вагою. Це також може призвести до тяжких травм.

При виході з маршрутки чи тролейбусу тримайтеся за поручні. Не варто доганяти транспорт, що вже рушив з місця – є ризик посковзнутися і опинитися під колесами!

Травми в стані алкогольного сп’яніння особливо небезпечні. Адже алкоголь знижує чутливість до болю і багато хто не одразу звертається за допомогою. Так можна втратити дорогоцінний для порятунку час.