Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Будинок, який ми втратили

967

Повернувся з Книжкового Арсеналу. Книжок у п’ятницю та суботу там було значно більше, ніж людей, але потім, як пишуть колеги, народ підтягнувся. Але мене вразили не книжково-письменницька подія, а сам Мистецький Арсенал – просто класно зроблено. Раніше, до свого сорому, не прийшлося побувати в цій стародавній київській будівлі, переобладнаній під мистецькі акції.
У нас в Сумах на Псільській 2/2 є “будиночок Щербаня” – колишній маєток міського голови Сум (не Мінаєва:)) початку 19. ст., колишня власність громади Сум, яку Щербань за допомоги т.з. головного рахітектора Володимира Бикова буквально вкрав за, якщо не помиляюся, 18 тис. грн. у 2002-2003 рр., таким чином викупивши приміщення з комунальної власності. А в 2012 р. Г. Мінаєв віддав Щербаню право розпоряджатися і чималим шматком землі в центрі міста. Бюджет, звісно, взагалі нічого не отримав.
Колективний злочин проти сумської громади? Безумовно.
Маю мрію – зробити в цьому будинку щось на кшалт Мистецького Арсеналу, перевести сюди експонати, що лежать у сховищах Сумського художнього музею (таких, нагадаю, 80-90% від загальної колекції), а поруч зробити сквер (скульптури, інсталяції і т.п.)
Може, Володимир Петрович зголоситься віддати громаді те, що належить їй по праву і, таким чином, підрехтує собі карму?
Уявляєте собі такий мистецький комплекс поруч із оновленим мостом на Троїцьку, відреставрованою садибою Харитоненків, прямо напроти костелу та гімназії? Фантастичний куточок стародавніх Сум міг би бути тут.
Проте, кому воно ще потрібно? Меру міста? Не смішно. Губернатору? Сумніваюся. Голові облради. А хто це?
Думаю, це потрібно сумчанам. Тож нам це і починати робити. Є пропозиція обмінятися думками і братися за діло.
Тільки міській владі будинок прошу не передавати – розкрадуть демони “Сумижитла”:)