Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Боролася і вірила в перемогу: ким була загибла глухівчанка Катерина Ющенко

458

У Глухові нещодавно попрощалися з 25-річною Катериною Ющенко, яка загинула 4 квітня під час виконання бойового завдання у Чернігівській області після російського авіаудару. Разом з нею загинули ще три її побратими.
У 2016 році зворушлива історія кохання юної волонтерки з Луганщини та розвідника з Глухова Сергія Ющенка розлетілася по всій Україні. Підірвавшись на ворожій розтяжці, воїн-герой перебував на межі життя і смерті. Операція у Харківському військовому госпіталі тривала 12 годин. Сергій вижив, але не міг ходити, бо отримав пошкодження хребта. Весь цей час поряд з ним була його кохана Катерина. Вони одружилися у війському госпіталі у Львові, де Сергій перебував на реабілітації, і повернулися до Глухова. Мужнього воїна було визнано «Людиною 2016 року» за версією проєкту «ТОП-50» газети «Панорама». Вони приїздили з Глухова до Сум, де проходила церемонія вручення нагород та відзнак проєкту «ТОП-50». Тоді переповнений зал обласної філармонії стоячи аплодував мужньому бійцю та його чарівній дружині, а вони були закохані та схвильовані.
І ось її не стало… Мама Катерини розповідала, що донька з дитинства мріяла стати військовою, навіть вступила до Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, але після того, як Сергій отримав важке поранення, Катерина покинула все, аби бути біля коханого чоловіка.
Через два роки, коли вже здоров’ю Сергія нічого не загрожувало, Катерина прийняла рішення вступити до лав ЗСУ і підписала контракт. Пішла до війська, замінивши Сергія. З початком повномаштабного вторгнення батьки Катерини також переїхали з Луганщини до Глухова.
Рідні та друзі згадують, що Катя була мужньою, сильною, цілеспрямованою, великою патріоткою України. Завжди говорила, що у нас є тільки один шлях – боротися, і вірила в перемогу над ворогом. Світла вічна пам’ять Катерині Ющенко! Поховали Катерину Ющенко на Вознесенському кладовищі у Глухові.

Анатолій Поляченко, Панорама, №15-2023