Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Благодійність до свята. Великодня акція у Сумах

295

10 березня розпочалася XI благодійна акція «До Світлого Дня – світлі вчинки»

Про особливості цьогорічної акції, покликаної підтримати онкохворих дітей Сумщини розповіли організатори заходу під час нещодавньої прес-конференції.

Розпочав розмову протоієрей, секретар та прес-секретар Сумської єпархії Української Православної Церкви Георгій ТАРАБАН: “У рамках проекту відбудуться дві благодійні ярмарки — 6 та 7 квітня й 20 та 21 квітня. Продовжуючи добру традицію, адже акція має дев’ятирічну успішну історію, учні недільної школи на ярмарку представлять свої творчо-художні роботи. Також, можливо хтось щось спече, хтось щось приготує. Кошти, отримані за їх реалізацію поповнять скриньки з пожертв. Ми плануємо й проведення благодійних концертів”.

Завідувач відділенням онкогематології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ліана НІКІТЕНКО відзначила, що подібні акції надто важливі для діток, які лікуються у цьому закладі. Як досвідчений лікар Ліана Кузьмівна підкреслила, що родинам та самій малечі життєво важливо відчувати підтримку людей, зацікавленість суспільства у їх непростій долі”. Вона також озвучила суми грошей, які конче важливі для хворих діток, бо іноді їх наявність, швидкість доставки стають вирішальними фактором на хитких терезах життя.

“Те що допустимо, в районі 50-100 гривень кожна родина може придбати, а ось вартість антибіотиків, може сягати від 600 до 1 600 гривень за один флакон, а вартість супроводжуючої терапії, антибактеріальних та притивогрибкових препаратів може у рази перевищувати вартість основного лікування хіміотерапії. Тому у відділенні має бути постійний запас препаратів на випадок важких сепсисів, бо ліки повинні змінюватися кожні 24-48 годин. І для того, щоб вчасно надати допомогу препарати мають бути у шафі, під рукою у медперсоналу,” – пояснила Ліана Нікітенко.

Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області Лариса ЯКУБЕНКО відзначила, що на зібрані кошти організатори планують закупити медикаменти для лікування онкохворих дітей, які перебувають в обласній дитячій клінічній лікарні. “Торік під час акції зібрали 881 тисячу гривень, на них закупили лікарські препарати”, – додала Лариса Леонідівна.

За словами організаторів, за останні 8 років загалом зібрали понад 4 мільйони 700 тисяч гривень. Наразі у Сумській області 155 дітей з онкозахворюваннями. У 2018-му року такий діагноз вперше поставили 24-м дітям.

Охочі долучитися до акції можуть жертвувати гроші до скриньок зі спеціальним логотипом у храмах, або ж на благодійних ярмарках і на концерті – всі вони відбудуться в рамках акції «До Світлого Дня – світлі вчинки».