Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

БК СумДУ – чемпіон літньої Універсіади України

98

Баскетбольний клуб СумДУ вписав знакову сторінку в історію команди, вперше піднявшись на найвищу сходинку спортивного п’єдесталу на літній Універсіаді України серед чоловічих команд.

На шляху до фіналу підопічні Ярослава КОВАЛЬОВА виграли свою відбіркову групу, по черзі здолавши два провідних спортивних заклади вищої освіти країни – Львівський державний університет фізичної культури імені І. Боберського та Національний університет фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ), м. Київ. У чвертьфіналі сумські студенти на останній секунді вирвали перемогу у чинного чемпіона Універсіади – Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання НУФВСУ. На стадії півфіналу здолали минулорічного срібного призера Універсіади – Національний університет «Львівська політехніка». У фіналі, 6 червня, збірна СумДУ знову зустрілася з однолітками з НУФВСУ.

І якщо на відбірковій стадії гра між командами була відносно рівною, то на фінальній грі кияни лише стартові 5 хвилин змогли нав’язати свою боротьбу. Далі ж стало зрозуміло, що сум’яни налаштовані рішуче і не збираються залишати майданчик без чемпіонського кубка. Першу чверть хлопці виграли 25:19, а вже у другій додали ще 18 пунктів переваги, і пішли на велику перерву з рахунком 49:25 на свою користь. Другу половину зустрічі команди фактично догравали, вже розуміючи підсумковий результат.

«Левову» частку у фінальну перемогу баскетбольної команди СумДУ вніс Лев КОШЕВАТСЬКИЙ з доробком у 27 очок та показником ефективності РЕ=36. У В’ячеслава КІКТЄВА дабл-дабл з 14 очок та 10 підбирань.

Універсіада України. Фінал. 6 червня.

СумДУ (м.Суми) – НУФВСУ (м.Київ)

94:67 (25:19; 24:6; 26:21; 19:21)

П’єдестал ХІХ Літньої універсіади України серед чоловічих команд сезону 2024 року виглядає так:
Сумський державний університет
Національний університет фізичного виховання і спорту України
НУ «Львівська політехніка»

Найкращим результатом баскетбольної чоловічої команди СумДУ до сьогоднішнього дня було срібло у 2018 році та бронза у 2023-му. І ось нарешті є омріяний титул найкращої студентської баскетбольної команди України.