Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Безробітних Сумщини залучають до оборони області

4,197

Сумською обласною службою зайнятості розроблений механізм поглибленої співпраці з військовим командуванням в області стосовно організації суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану. Робиться це у рамках виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 13.11.2011 №753 (зі змінами від 21.06.2022 №716). Нею затверджені основні положення організації суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, на підставі якої прийнято Розпорядження Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації від 06.09.2022 №314-ОД «Про організацію суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану у Сумській області». Відповідні розпорядження прийняті головами 5-ти районів (РДА) Сумської області.

У постанові Кабміну визначено, що участь у суспільно корисних роботах можуть приймати громади, на території яких не ведуться бойові дії та залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені.

Слід зазначити, що обласна служба зайнятості перша і на сьогодні єдина в Україні організувала й вже активно долучилась до виконання завдань, виписаних у відповідній Постанові.

До участі в зазначених роботах планується залучення 27 територіальних громад області до , працевлаштувати майже 500 зареєстрованих безробітних, використати на ці цілі 7,2 млн. грн. Роботи будуть виконуватись протягом вересня – листопада.

Територіальними громадами області прийнято 10 рішень про організацію суспільно корисних робіт, на проведення яких укладено 12 договорів. Працевлаштовано 103 особи, які залучаються до таких видів робіт: будівництво та ремонтно-відновлювальні роботи захисних споруд та споруд спеціального призначення, створення найпростіших укриттів, облаштування підвальних приміщень під укриття, розбір завалів, ремонт приміщень, надання допомоги населенню, інвалідам, дітям, громадянам похилого віку, вантажно-розвантажувальні роботи, заготівля дров для опалювального сезону військовим та населенню.