Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Андрій Деркач: «У Шостці міський бюджет недоотримує колосальні кошти»

898


Народний депутат Андрій Деркач просить Генерального прокурора України розібратися з фактами контрабанди, ухиляння від сплати податків і митних зборів в особливо великих розмірах.

Депутатське звернення

У порядку виконання депутатських повноважень мені стали відомі факти контрабанди, системного розкрадання державних коштів у сфері ЖКГ, ухиляння від сплати податків і митних зборів в особливо великих розмірах, які потребують перевірки.

Так, власники і засновники деяких підприємств м. Шостки Молоток І.Ф. і Комар А.Д. створили мережу підприємств: ТОВ «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» (надалі ХАЕР), ТОВ «Харківенергоремонт Т», ТОВ «Віст груп», ТОВ «Віст груп Днепр», ТОВ «Віст груп Крим», ТОВ «Террамаркет», ТОВ «Логістик груп», ТОВ «Вант лтд» і низку фіктивних фірм (ТОВ «ДоМіом», ТОВ «Норд Техиододжі», ТОВ “Глобалсервіс ЛТД», ТОВ «Українські торговельні шляхи», ТОВ «Сімферон», ТОВ «Еквітек», ТОВ «Термоприлад», ТОВ «Основа-еко» та ін.), через які, за інформацією, що потребує перевірки, ухиляються від сплати податків та митних платежів, оформлюють безпідставні податкові кредити, легалізують товари, ввезені контрабандним шляхом, розкрадають бюджетні кошти в особливо великих розмірах, незаконно виводять значні кошти із підприємств ЖКГ
м. Шостки.

Лише у 2009-2011 рр. зазначені фірми ухилились від сплати податків на суму понад 40 млн грн. та митних платежів на суму понад 50 млн грн., але за даними фактами відмовлено в порушенні кримінальних справ, незважаючи на те, що вже протягом 2011-2012 рр. набрали чинності декілька рішень адміністративного та апеляційного судів щодо правомірності донарахування сум податків зазначеним підприємствам на десятки мільйонів гривень.

Судові рішення, про які зазначено вище, не виконуються, відсутнє прокурорське реагування за даними фактами.

Як наслідок, лише за грудень 2011 – січень 2012 рр., за інформацією, яка потребує перевірки, підприємствами ТОВ «ШП «ХАЕР», ТОВ «Віст Груп», ТОВ «Хімекал інвест Ліметед» у взаємодії з суб’єктами господарської діяльності, які мають ознаки фіктивності та використовують у своїй господарській діяльності схеми ухиляння від оподаткування (ТОВ «Пасмар Лот». ТОВ «Зарсет», ТОВ «Броксид». ТОВ «Укрмедбудсервіс», ТОВ «ЛоранІк»), сформовано податковий кредит на суму ПДВ 7085 млн грн. (загальний обсяг оборудки по «схемному» податковому кредиту 42 514 млн грн.).

Ймовірні втрати бюджету за результатами податкової декларації з ПДВ – 6 434 млн грн., з податку на прибуток — 7 744 млн грн., загальні ймовірні втрати державного бюджету за грудень 2011 – січень 2012 рр. – 14 179 млн грн.

Також необхідно надати оцінку доцільності передачі Шосткинською міською радою в оренду ТОВ «ХАЕР» цілісного майнового комплексу Шосткинської ТЕЦ, внаслідок чого міський бюджет не отримує колосальні кошти. Рішенням Шосткинської міської ради від 23.06.06 р. «Про оренду цілісного майнового комплексу по виробництву, транспортуванню тепла та електричної енергії» з порушенням чинного законодавства, під тиском обласної влади в оренду ТОВ «ХАЕР» передано цілісний майновий комплекс по виробництву, транспортуванню тепла та електричної енергії терміном на 10 років за заниженою ціною оренди. Він включає Шосткинську ТЕЦ, тепловий район, котельну, теплові мережі та нежитлові приміщення, які є комунальною власністю територіальної громади м. Шостки. Хоча в той же час виконкомом міськради створене комунальне підприємство «Шостка ТЕЦ», яке може самостійно обслуговувати цілісний майновий комплекс, надавати послуги мешканцям міста, реалізовувати електричну енергію, зменшивши тарифи на опалення. Однак зазначене комунальне підприємство використовується лише для передачі влітку нерентабельного майна цілісного майнового комплексу з метою зменшення орендної плати для ТОВ «ХАЕР», яке взагалі не має ніяких власних виробничих потужностей, обігових коштів та кваліфікованого персоналу.

За шість років неефективного використання ТОВ «ХАЕР» комунального майна цілісного майнового комплексу Шосткинської ТЕЦ накопичилась достатня кількість причин для розірвання орендних відносин. Такими фактами, які потребують додаткової перевірки, є порушення чинного законодавства керівництвом ТОВ «ХАЕР», а саме:

– у період 2010-2011 рр. підприємство ТОВ «ХАЕР», використовуючи фіктивні фірми: ТОВ «Альфа-Скрін», ТОВ «Українські торгівельні шляхи», ТОВ «ДоМіом», ТОВ «Глобалсервіс лтд», ТОВ «Акцент Нова», ТОВ «Олтим літ», ТОВ «Бест Сейлер лтд», ТОВ «Стімтрейд», ТОВ «Логістик груп лтд», ТОВ «Струменеві – нишова технологія», ТОВ «Хемікал інвест Лімітед», – вивели кошти, сплачені за послуги теплопостачання мешканцями м. Шостки на суму понад 30 млн грн., при цьому ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах.

– розроблена та реалізована злочинна схема, метою якої є несплата за газ та незаконне отримання субвенції ТОВ «ХАЕР» шляхом завищення та заниження суми витрат під час виробництва електро- та теплоенергії. За період з 2009 по 2011 рр. за даною оборудкою державі завдані збитки понад 9 млн. грн.

– у серпні 2008 р. був проведений тендер, предметом якого є проведення робіт з реконструкції системи теплозабезпечення м. Шостки, переведення парових і водогрійних котлів на альтернативні види палива. Переможцем тендера стало ТОВ “ХАЕР”. Вартість договору на закупівлю котла, що працює на альтернативних видах палива, становить 3,7 млн грн.

– ТОВ “ХАЕР”, користуючись контрабандною схемою, завезло з Росії на територію України через Глухівську митницю поза митним контролем, контрабандою запчастини до котла, що працює на альтернативних видах палива, придбані у виробника за ціною 400 тис. грн., з приховуванням від митного контролю та без декларування.

– 30.12.2008 р. на територію України на вантажних автомобілях, що належать ТОВ “Вант лтд” (реєстрація: м. Шостка, вул. Привокзальна 1-а), ввезена установка водогрійна твердопаливна УВТ 4000 для централізованого теплопостачання. Відправник – ТОВ “Ковровські котли”, вантаж змитнений на митному посту “Ковровський” Володимирської митниці РФ. Товар вивезений через митний пункт-пропуск “Крупець” Курської митниці 30.12.2011 р. В Україну даний товар був ввезений через митний пост “Катеринівка” Глухівської митниці. Товар був прихований від митного контролю, а вантажні автомобілі були оформлені як порожні. Дані автомобілі оформлював інспектор митного поста “Катеринівка” Глухівської митниці Костюченко І.Ф.

– 27.01.2010 р. на територію України на вантажних автомобілях, що належать ТОВ “Вант лтд” (реєстрація: м. Шостка, вул. Привокзальна 1-а), ввезені:

-плити мінеральні теплоізоляційні (відправник – ЗАТ “СМИ”, вантаж змитнений на митному посту “ГАЗ” Нижегородської митниці);

-склад палива (відправник – ТОВ “Ковровські котли”, вантаж змитнений на митному посту “Ковровський” Володимирської митниці РФ).

Під час проходження митного контролю на українському митному посту “Катеринівка” водій надав неправдиві документальні відомості, що перевозить лише плити мінеральні теплоізоляційні, а склад паливний не вказує – отже даний вантаж пройшов з приховуванням від митного контролю і не був обкладений митними платежами. Сприяв водієві інспектор митного поста “Катеринівка” Глухівської митниці Костюченко І.Ф., який знав, що водій подає завідомо неправдиві дані.

Таким чином, вищеперераховане технічне обладнання ввозилось на митну територію України з приховуванням від митного контролю, тобто контрабандою.

Але по підроблених документах вважається, що ТОВ “ХАЕР” придбало запчастини до котла у ТОВ “Еквітек”, ТОВ “Профіт Лайт”, ТОВ “Украсофтпро” та ТОВ “Термоприлад” (які є фіктивними підприємствами, створеними для здійснення однієї господарської операції) за завищеною ціною в розмірі 2,2 млн грн.

На даний час котел та паливний склад встановлені на Шосткинській ТЕЦ, однак не використовуються у зв’язку з нерентабельністю.

Крім того, у порушення законодавства ТОВ “ХАЕР” винно державній компанії “Нафтогаз України” та її структурам за спожитий природний газ близько 10 млн грн., хоча розрахунок населення за спожите тепло становить 93%. 100% бюджетних коштів ТОВ “ХАЕР” отримує з державного бюджету в якості субсидій для малозабезпечених верств населення.

Виходячи з вищенаведеного прошу ВАС:

– дати відповідні доручення щодо захисту інтересів територіальної громади м. Шостка, розірвання договору оренди між Шосткинською міською радою та ТОВ “ХАЕР” і повернення цілісного майнового комплексу Шосткинської ТЕЦ у комунальну власність міста;

– забезпечити ретельне розслідування фактів контрабандного переміщення товарів через митну територію України;

– взяти під особистий контроль розгляд викладених у зверненні фактів порушення законодавства та вжити необхідних заходів відповідно до ст. 97 КПК України.
Про результати розгляду цього депутатського звернення, вжиті заходи та прийняті рішення прошу повідомити мене згідно ст.16 Закону України “Про статус народного депутата України”.

З повагою народний депутат України А.Л. Деркач

На правах PR