Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Аграрії Сумщини почали кампанію зі збору врожаю

144

Збір ранніх зернових та технічних сільськогосподарських культур вже розпочався у Сумській області. Усього аграрії мають зібрати врожай на площі у понад 210 тис. га. А серед посіяного — пшениця, ячмінь, горох, жито, ярий та озимий ріпак.
Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр МАСЛАК, зараз триває лише перший етап загальної збиральної кампанії. “Перші статистичні дані радують. Станом на середину липня в області зібрано ранніх зернових приблизно на 10% засіяної площі, збиральна кампанія триває. Врожайність ранніх зернових досить висока і перевищує минулорічну, а результати окремих господарств мають значно кращі показники і врожайність по деяких культурах. Високі показники дають можливість підприємствам відшкодовувати понесені витрати на вирощування культур і мати кошти для подальшого ведення обраних напрямків діяльності, — коментує ситуацію посадовець. – Ціни на сільгосппродукцію ростуть, у порівнянні з минулим роком їх підвищення становить 10-15%. Це також позитивно впливатиме на економічний стан сільгосппідприємств, які займаються вирощуванням ранніх зернових культур”.
Посівна кампанія, а тепер і збиральна, проходять в області у складному режимі. Цього року аграрії Сумщини засіяли на 14% площ менше, ніж минулого, адже землі, які знаходяться у безпосередній близькості до кордону з ворогом, зазнають ударів щодня і є надто небезпечними через замінування. Якщо загальна посівна площа цього року становить 1 млн 75 тис. гектарів, то площа не придатних через війну земель становила 5% від загальних сільськогосподарських земель області. Слід відзначити, що у 5-кілометровій зоні землі також засіяні, там працюють понад 100 підприємств на площі приблизно 80 тис. га.
Фахівці ДСНС України у Сумській області лише протягом травня-червня 2023 р. проводили роботи з розмінування 1760 га посівних площ у чотирьох громадах області. У червні, як тільки розмінувальники завершили роботи, аграрії почали обробляти чисті землі та висіяли на них пізні сільськогосподарські культури, а саме соняшник і кукурудзу. Ще одним викликом для аграріїв Сумщини вже другий рік є питання збереження і реалізації продукції. Обласна влада спільно з підприємцями розробляє плани, як під час збору врожаю зберегти, у першу чергу, життя людей.

Альона Касаткіна, Панорама, 30-2023