Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Публічність і комісія коммайна – речі не сумісні

323

Місія депутатів – не тільки робота на окрузі чи в сесійному залі. Не менш важливим завданням слуг народу є і робота в комісіях.

Протягом трьох років після виборів 2010 року саме депутатська комісія з питань майна комунальної власності стала «чемпіоном» зі скандалів. Ця комісія обирає і рекомендує майно, яке здаватиметься в оренду на конкурсній чи безконкурсній основі, визначає , кому надати право на поліпшення або приватизацію, а кому ні. Склад комісії – досить цікавий. Половина депутатів-членів комісії – позафракційні, в основному, це колишні члени ВО «Батьківщина», які приєдналися до більшості «Рідного міста» і Партії регіонів в міській раді. Саме членство в цій комісії і право «розпоряджатися» коммайном є платою за участь у промерській більшості.

Ще не так давно на сайті мерії оприлюднювали протоколи всіх депутатських комісій. Кожен мешканець міг подивитись, які рішення прийняті і як голосували депутати.

Проте як тільки в Сумах розгорівся скандал про два приміщення по 80 м.кв. кожне на вул. Воскресенській, які спочатку передали в оренду, а потім дозволили приватизувати невідомій громадський організації «Мистецький світ», з сайту раптом зникли всі протоколи комісій. Крім того, виконком Сумської міської ради 16 липня прийняв рішення № 340 «Положення про порядок організації доступу до публічної інформації, що знаходиться у володінні Сумської міської ради та її виконавчих органів», згідно з яким протоколи депутатських комісій не є публічної інформацією.

Таким чином міська влада вирішила, що сумчанам не потрібно знати, як працюють депутати в комісіях і як ділять громадську власність.

Тим не менш, деякі протоколи нам вдалось отримати.

Пропоную Вашій увазі історію поневірянь «Сумського прес-клубу».

Громадська організація «Сумський прес-клуб» функціонує в Сумах вже 10 років. Це на даний момент єдиний незалежний «майданчик» для організації прес-конференцій і круглих столів. Такий собі стовп демократії і свободи слова в м. Суми.

Представники «Сумського прес-клубу» звернулися до депутатської комісії щодо надання дозволу на поліпшення нежитлових приміщень, які орендує організація (площа: 87,6 кв.м.; адреса: Покровська площа, 13).

Впродовж місяця це питання тричі виносилося на засідання депутатської комісії і жодного разу не отримало позитивного результату.

Для порівняння: «наближеному» до міської влади «Мистецькому світу» згоду надали з першого разу.

У той же час члени комісії без конкурсів продовжують здавати в оренду інші приміщення комунальної власності. Так, на вул. Горького, 2 приміщення площею 63 м.кв. віддають ФОП Дідух М.В. – особі, наближеній до членів комісії.

27 вересня 2013 року член виконавчого комітету Олександр Такул зареєстрував проект рішення виконкому щодо змін до «Положення про порядок організації доступу до публічної інформації…» міської ради. Згідно з проектом протоколи комісій мають бути виключені з переліку службової інформації.

Маємо надію, що на найближчому засіданні виконкому це питання буде розглянуто і підтримано. Відтак кожен бажаючий знову зможе моніторити роботу депутатів.

Сумчани мають знати свої «героїв».