Майно і акції сумських підприємств конфіскував ВАКС у родини Лук’яненків
Вищий антикорупційний суд конфіскував низку активів російського підприємця Володимира Лук’яненка, до якого застосовані санкції Радою національної безпеки та оборони. Він є власником приватного Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання.
Про це повідомляє пресслужба ВАКС, не зазначаючи при цьому прізвища бізнесмена.
Позовну заяву Міністерства юстиції України до двох осіб та АТ “Група ГМС” колегія суддів ВАКС задовольнила частково та застосувала до них санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України “Про санкції”.
Нагадаємо, позов Міністерства юстиції про конфіскацію активів російського підприємця Володимира Лук’яненка, до якого застосовані санкції Радою національної безпеки та оборони, був поданий ще у жовтні минулого року. У Вищому антикорупційному суді розглядати її розпочали рік тому — у листопаді 2023 р. Справа нарешті вийшла на завершальний етап лише 29 жовтня 2024 р.
За інформацією ВАСК, стягнув наступні активи Лук’яненка: корпоративні права в заводі «Насосенергомаш»; АТ «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування»; ТОВ «СТАНДАРТІНВЕСТ-ПІВДЕНЬ»; ТОВ «ТЕРРА Україна»; ТОВ «ЮГСЕВМОРСЕРВІС»; ТОВ «Фірма «ОЛТРІ» ЛТД; дочірньому підприємстві «Завод обважнених бурильних та ведучих труб»; АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання – інжиніринг»; ТОВ «ВЕСЕЛЕ»; ТОВ «ТЕХНОГАЗ-С»; ТОВ «СВС»; АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» і ТОВ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання»; ТОВ «ГРАДОВІТ-ХХІ»; ТОВ «КУСУМ ФАРМ»; гладкоствольну рушницю та квартиру в Сумах загальною площею 127 квадратних метрів.
«29 жовтня колегія суддів ВАКС частково задовольнила позовну заяву Міністерства юстиції України до двох осіб та Акціонерного товариства «ГРУПА ГМС» та застосувала до них санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції». Антикорсуд ухвалив рішення стягнути у дохід держави активи, належні вищевказаним особам та товариству, а також стягнути активи щодо яких вони можуть прямо чи опосередковано вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження», – інформує суд.
Також у суді зазначають, що рішення набуває чинності лише після закінчення строку подання апеляційної скарги, на що відведено 5 днів.
Нагадаємо, Мін’юст вважає, що зазначені особи та підприємства сприяють забезпеченню безперебійного функціонування військово-промислового комплексу Росії – сплачують податки до державного бюджету РФ у значних розмірах та постачають засоби та знаряддя для ремонту військової та спецтехніки на користь військових частин та підприємств РФ.