Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Чому на Сумщині невигідно утримувати велику рогату худобу

94

Родина з села Нижня Сироватка на Сумщині, ще торік тримала трьох корів. Але корми подорожчали, здавати молоко стало не вигідно, тож в господарстві наразі мають одну годувальницю. Власниця Милашки пані Лариса каже: ще минулого року тримали трьох корів, але двох довелося продати, бо доглядати за худобою важко і не вигідно.

Залишили бодай одну для себе, щоб мати молоко. Бо дорого купувати його на базарі. І продати його не можемо у державу, бо там дуже дешево приймають. Сусіди в нас купують.

На сезон для корівки закуповують близько шестисот тюків сіна, вартість якого — майже 15 тисяч гривень. Крім того, є проблема з концентратами та соковитими кормами, які входять до раціону Милашки.

Не працюють наразі цукрові заводи, щоб велику кількість придбати. Щось ми вирощуємо у себе на городі, але не вистачає. Буряк, скільки ми його там можемо заготовити, коли їй потрібно у межах тонн п’ятнадцяти.

Анатолій Пташниченко, господар корови

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку СОВА Олександра Маслака, впродовж цього року, поголів’я корів по області зменшилося в межах 2-3%.

Ситуація, яка склалася нині у прикордонні має вплив на господарську діяльність і на Сумщині окремі господарства вимушені до оптимізації поголів’я ВРХ. На сьогодні незначна тенденція, але зберігається до зменшення поголів’я у Сумській області.

Суспільне