Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

В Париже состоялось массовое шествие украинцев в честь интронизации украинского Епископа

212

“Українська хода на інтронізацію українського Єпископа. Такого у Парижі ще не було:)”, – написав на своїй сторінці у facebook Микола КНЯЖИЦЬКИЙ.

Єпископ Української греко-католицької церкви Борис Ґудзяк став Апостольським екзархом для українців греко-католиків Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу. У Соборі Паризької Богоматері (Париж, Франція) відбулася інтронізація владики Бориса. Божественну Літургію очолив Блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви.

Участь у цій величній і водночас надзвичайно зворушливій події взяли Архієпископ Парижа кардинал Андре Вент-Труа та кардинал Крістоф Шенборн. На урочистій Літургії співслужили єпископи та десятки священиків УГКЦ з різних країн світу, представники Католицької та Православних церков. Богослужіння супроводжував хор Львівської духовної семінарії Cвятого Духа та Українського католицького університету «Стрітення». У Париж на інтронізацію єпископа Бориса (Ґудзяка) з’їхалися паломники з України та усього світу.

Чин введення на катедру Апостольського екзарха владики Бориса відбувся у Соборі Паризької Богоматері, а не у соборі Святого Володимира Великого, катедральному храмі Апостольського екзархату. Приміщення собору Святого Володимира надто мале для тої кількості вірян, які хотіли бути присутні на цій визначній події. Собор Паризької Богоматері, який може умістити три тисячі осіб, був наповнений вщерть. «Запропонував провести Чин введення на престол в Нотр-Дам, і представники собору радо сприйняли цю ідею, – розповідає парох української катедри в Парижі отець Михайло Романюк. – Ми вже 10 років там щороку служимо панахиду за жертвами Голодомору. Представники Нотр-Дам також ретельно готувалися до події інтронізації, адже, окрім глави нашої Церкви Патріарха Святослава (Шевчука) і 13 владик, також там були римо-католицькі кардинали і єпископи. Приїзд такої кількості українців до Парижа – відкриття для тих, хто нас не знає, і збагачення для тих, хто знає. Хочемо, щоб французи побачили, почули і посмакували нашою традицією».

Під час проповіді Патріарх Святослав Шевчук наголосив на історичній важливості цього моменту, який переживає Українська греко-католицька церква. Глава УГКЦ зазначив, що перед екзархатом сьогодні стоять великі виклики і завдання: «У цьому екзархаті твориться особливий простір спілкування між Богом і людиною, у якому наша Церква покликана служити. Важливо, щоб цей простір перетворився на європейський інтелектуальний осередок нашої Церкви, де ми повинні ділитися вірою та надією з усіма людьми доброї волі». Екзарх Борис Ґудзяк сказав: «Ми маємо велику відповідальність ділитися благодатями, якими Бог нас наділив, тому виходьмо із своїх зон комфорту і відкриваймося ближнім».

Єпископ Борис Ґудзяк став третім екзархом для українців греко-католиків у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу. Інтронізації двох попередніх Апостольських екзархів, Володимира Маланчука і Михаїла Гринчишина, який очолював екзархат останні двадцять років, відбувалися у церкві Сен-Жермен-де-Пре, одному з найстаріших храмів Парижа. Осідком Апостольського екзарха для українців греко-католиків Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу є Париж, катедральний собор Святого Володимира. Територія екзархату поділена на 18 парафій. Два роки тому екзархат налічував 20 тисяч вірних, – повідомляє www.wz.lviv.ua.