Шахраї обкрадають сумчан під виглядом пропозиції роботи
Зловмисники вигадують нові й нові методи виманювання грошей із банківських карток жертв. Так, користуючись високим рівнем безробітності, шахраї розсилають повідомлення з пропозицією легкої роботи. Так, на початку злочинці пропонують гроші за “лайки” в соцмережах, причому за кожен з них готові платити чималу суму.
Від редактора
Нещодавно ці “роботодавці” написати мені у Вотсап. Спочатку надійшло повідомлення з незнайомого номера зі словом “привіт”. Я одразу запідозрив, що щось тут — не те, тим паче адресант нічого більше не писав. Вірогідно, ці аферисти кидають гачок тим, хто прочитав привітання, щоб не витрачати час на інших. І от після того, як я зробив це, вони запропонували заробити на “лайканнях” у ТікТок. “Кожен лайк — 30 гривень, усього ви можете заробити 600 гривень на день”. На додачу скинули скріни транзакцій на великі суми — мовляв, ось приклади оплати за таку ж роботу іншим працівникам. Звісно, для мене це виглядало звичайним “розводом” (ніхто, маючи здоровий глузд, не стане пропонувати таку ласу роботу стороннім особам, та й ціна за один лайк — занадто висока). До того ж у поліції на той момент уже повідомляли про цю схему, тож я просто побачив подібну розсилку на власні очі.
Що кажуть у поліції
За словами правоохоронців, шахраї професійно викликають довіру жертв. Так, спочатку вони дійсно пропонують роботу з “лайками” за високу ціну, не вимагають жодних даних (на кшталт “треба внести передплату”) і навіть виплачують певні кошти. Отримавши 500 гривень,жертва вирішує, що їй трапився чесний роботодавець (інакше навіщо злочинцеві платити такі гроші?). Своєю чергою, шахрай змінює завдання і прохає купити товар за посиланням на відомому маркетплейсі — за суттєво більші кошти, ніж вартує річ. Жертва кладе товар у віртуальну корзину, вводить дані карти, аби розплатитися і… втрачає всі кошти, як на ній знаходяться. У деяких випадках злочинці ще й змінюють фінансовий номер та пароль,аби ввійти замість вас у додаток і взяти кредит на десятки тисяч.
Правоохоронці прохають не довіряти вакансіям з смс-розсилок, а також пропозиціям отримати великі кошти за легку роботу. Якщо ви отримали подібне повідомлення, швидше за все, вас намагається обдурити шахрай. У разі розголошення конфіденційної на фішинговому сайті інформації негайно заблокуйте картку та повідомте про злочин до поліції.