Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумський письменник презентував нову книгу

307

Сумський письменник Владислав ІВЧЕНКО презентував свою нову книжку з ретро-прозаїчної серії – “Найкращий Сищик та битва з імперією”. Захід відбувався в обласній науковій універсальній бібліотеці, спілкування з читачами поступово від суто літературних питань перейшло на актуальні теми: війна, Україна та українці в контексті цієї війни. Владислав Івченко згадав сучасних українських письменників, які після початку масштабного російського вторгнення покинули творчість і пішли на фронт. Дехто з них загинув. На жаль. Вічна пам’ять.

Наскрізним героєм “детективного серіалу” автора є Іван Карпович Підіпригора, такий собі український Голмс або Пуаро, який вдало розкриває злочини, перебуваючи на території Австро-Угоршини. Так, саме у ті далекі часи відбуваються події детективів Владислава Івченка, а сюжет нової книжки ми розкривати не будемо задля збереження інтриги.

Сам Владислав допоміг своїй сім’ї виїхати до безпечної Польщі і повернувся в рідне місто. Каже, що кожного дня готовий піти за викликом до Збройних сил або у тероборону, а поки що повернувся до літературної творчості, бо це також одна з форм боротьби за Україну. Насправді генеральною метою русні є знищення України як такої. Не тільки українських кордонів і суверенітету, а й українського слова, думки, свідомості. Тож письменник – теж солдат, тільки із специфічною зброєю.

Незабаром мають побачити світ ще дві книжки Владислава Івченка. Це дві збірки оповідань, тематика яких пов’язана з війною. Сам автор розповідав: “Раніше літературна творчість була чистою радістю, тепер відчувається потреба чинити опір ворогу. Писати про війну і всупереч війні”.

Слід зауважити, що розмаїття жанрів та тем, все, що написав Владислав Івченко – розповідь про Україну і, зокрема, про Суми, в загальноукраїнському контексті. В його оповідях знайшлося місце “лихим 90-м”, Майдану, народженим в Україні міфам і найактуальнішій сьогодні темі – битві з імперією. Не тією затишною імперією, що є тлом для детективних пригод вигаданого героя, а реальною, хижою і божевільною, яка ось тут, зараз і поруч, чинить свої злочини. На нашу думку, гортаючи нову українську художню книгу, навіть детектив, ми не просто відволікаємось від життя, а розширюємо його в іншому вимірі.