Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Онлайн чи за партами отримуватимуть знання школярі Сумщини

7,451

У м.Суми з робочим візитом побував міністрі освіти та науки Сергій ШКАРЛЕТ. Головною метою візиту було відвідати укриття при школах, а також провести робочу зустріч з керівниками закладів освіти Сумської області. На часі найбільш актуальне, обговорюване і болюче для усіх, хто причетний до освіти, питання – це вид навчання, за яким діти будуть отримувати знання: онлайн чи офлайн.

Як прозвітувала Сумська обласна військова адміністрація, 53% батьків учнів нашої області виступили за те, аби їхні діти 1 вересня сіли за парти у школах. Але ця цифра викликає дуже великі сумніви, адже, попри те, що станом на початок серпня фахівці ДСНС вже обстежили 96% захисних споруд у навчальних закладах області, лише 44 укриття в закладах освіти Сумщини повністю готові до використання за призначенням. Позитивні висновки отримали й 107 споруд подвійного призначення і найпростіших укриттів.

“Розробляємо варіанти змішаної форми навчання: онлайн/офлайн, позмінно з урахуванням місткості укриттів. Тобто, одночасно в школі чи садочку перебуватиме рівно та кількість людей, яку зможе вмістити укриття, згідно з нормативами, – коментує ситуацію голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ. – Виключно у форматі онлайн будуть проводитись заняття в школах, які розташовані у 25-кілометровій прикордонній зоні, або у громадах, де ведуться бойові дії”.

Начальниця департаменту освіти та науки Сумської ОВА Вікторія ГРОБОВА повідомила, що для тих дітей, хто з першого вересня з тих чи інших причин не зможуть сісти за шкільну парту, на базі Сумської обласної гімназії-інтернату для талановитих і творчо обдарованих дітей, розпочне роботу дистанційна школа. Уроки проводитимуть найкращі фахівці області.

Рішення про відкриття буде прийматись по кожному закладу освіти Сумської області окремо

“У першу чергу це стосується учнів старших. У Центрі дистанційної освіти учні старших класів зможуть здобути якісну освіту. Це стосується тих дітей, які наразі перебувають за кордоном. Навчання відбуватиметься у синхронній та асинхронній формі. Щоб ті, хто бажає здобути освіту в Україні, могли обрати зручний для себе формат і отримати український атестат про здобуття освіти. Зараз дві робочі групи працюють над визначенням можливих форм навчання”.

Щодо перспектив відкриття закладів дошкільної освіти області, пані Гробова повідомила таке: “Це питання зараз опрацьовується з батьками. Ми просимо органи управління освіти, щоб вони обговорювали це питання з керівниками громад, адже є потреба в чергових групах, бо є такі оперативні служби, які повинні працювати, а батькам нікуди дівати дітей, тому тут питання тільки безпеки. Там, де можливо, будемо такі невеличкі чергові групи робити.
Але найголовнішою проблемою дошкільної освіти зараз є те, що ми не даємо освіти дітям. Дитина, яка за рік до вступу в перший клас, не відвідує дитячий садочок і не отримує цю дошкільну освіту, втрачає багато у плані підготовки”.

Фото СОВА
На фото укриття у Сумській ЗОШ №6