Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Насос для свердловини

407

Більшість заміських територій, будь то дача або котедж, потрібно обладнати спеціальними свердловинами для зручності та автоматизації подачі води. При цьому самих насосів свердловин, купити які можна в будь-якому магазині, дуже багато. Розрізняються вони за багатьма параметрами, наприклад, способом установки, розмірами, потужністю, принципом дії і т.д. Щоб знати, який насос для свердловини вибрати для своєї ділянки, слід розумітися не тільки на їхніх видах, а й на особливостях самих свердловин. Про все це – у цьому матеріалі.

Параметри свердловин

Кожна свердловина унікальна і для кожної необхідний свій свердловинний насос. Її ширина, глибина, зміцнення стін та мулистість дна завжди різні, тому щоб підібрати правильне насосне обладнання, потрібно знати її параметри. Якщо шахта буриться «з нуля» фахівцями, всі ці дані мають бути надані замовнику. Якщо ж потрібно оцінити стан вже наявної свердловини, можна скористатися наступним прийомом:

  1. Прив’язати до довгого мотузку невеликий вантаж;
  2. Опустити його на дно, підняти на поверхню;
  3. Виміряти глибину самої шахти та висоту водного стовпа;
  4. Поміряти ширину свердловини та діаметр обсадної труби/кілець (внутрішній);
  5. Підключити будь-який насос, відкачати максимально швидко певну кількість води та визначити дебіт свердловини (швидкість заповнення шахти).

Стандартні свердловини у звичайному заміському будинку становлять 30-50 м у глибину, тоді як артезіанські можуть бути 100 м і більше. Чим глибша шахта, тим більше її дебіт, чистіша вода і менше мулу на дні. Бувають також і невеликі свердловини до 10-15 м, у такому випадку для забезпечення водопостачання можна спокійно використовувати поверхневі насоси.

Види свердловинних насосів

Ключовим питанням при виборі насоса свердловин в Україні є тип його монтажу. Для неглибоких шахт цілком підійдуть поверхневі апарати, що ставляться поруч. Але оскільки вони досить галасливі і не пристосовані до нестандартних кліматичних умов (наприклад, дощ), їх експлуатація в автономному режимі вкрай складна. Звичайно ж, існують і придатні для цього поверхневі моделі, але, як правило, їхня вартість досить велика.

Найчастіше, через глибоке залягання водоносного шару, доводиться бурити глибоку шахту, для чого потрібно купити насос для свердловини. Вони потужніші, менш галасливі і не виробляють вібрацій. Таке обладнання оснащене повним спектром захисту та автоматики, тому працювати вони можуть цілодобово без прямої участі людини.

Типи всмоктувального механізму

У свердловинних насосах використовують два типи механізмів – відцентровий та помповий. Відцентровими оснащуються практично всі занурювальні прилади, оскільки вібрація (а її, як ми пам’ятаємо, в таких насосах немає) на глибині може пошкодити не тільки насос, а й стінки шахти. В їх основі лежить принцип центрифуги, при якому вода піднімається нагору через різницю тиску в центрі камери та з її боків.

У помпових (або вібраційних) насосах свердловин всмоктування відбувається за рахунок скорочення поршнем спеціальної діафрагми. Через рухливість пристрою дуже складно погасити коливання, тому ставлять їх в основному на поверхневі насоси. Такий тип вважається менш ефективним за ККД, зате доступнішим за ціною.

На ринку представлені насоси для свердловин багатьох виробників з різною вартістю, якістю та технічними характеристиками, але не багато з них поєднують у собі всі ці фактори. Одним з таких є італійський концерн «Pedrollo», в асортименті якого є великий вибір свердловинних насосів на будь-який смак. Зверніться до офіційного дилера «Pedrollo» в Україні для отримання детальної консультації та допомоги у виборі обладнання, що найбільше підходить.