За вік і стать – будуть штрафувать
Про що не варто писати у тексті вакансії – в Україні змінюють правила пошуку фахівців
Хочеш тільки жінку або тільки чоловіка та ще й молодих – заплати штраф. В Україні з 8 січня набув чинності закон, який забороняє роботодавцям вказувати у своїх вакансіях бажаний вік кандидата на посаду, стать, расу, колір шкіри і т.д. Відтепер за недотримання таких норм роботодавцям загрожують штрафи у розмірі 10 мінімальних зарплат (наразі це 65 тис. грн). Щоправда, є виключення – якщо ви шукаєте кандидата для специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, ці вимоги вас не торкнуться.
Чи вплинуло нововведення на сумських роботодавців? Так, на сайтах поменшало прямих вказівок на стать претендента на вакансію. Втім тепер здається, що кожна пропозиція розрахована лише на чоловіків. Оскільки наші працедавці чомусь полюбляють використовувати звернення на «ти», а не на «ви». Ось і виходить, що оголошення з текстом: «Ти – амбіційний і прагнеш більшого, приходь до нашої команди» сприймається більше, як звернення до чоловічої аудиторії. Натомість можна використовувати формулювання на кшталт «на роботу потрібен офіціант(-ка)».
Олександра ЛЄТОВА, керівниця відділу маркетингу Work.ua
Довести, що вас не взяли на роботу по причині непідходящого віку, статі, кольору шкіри тощо, буде складно
Роботодавець може озвучити, що в конкурсі на посаду віддали перевагу кандидату з більшим досвідом
Втім, ті, хто все ж таки налаштовані, бачити у своєму колективі осіб певної статі, все ж таки знайшли вихід. Наприклад, один з магазинів у ТЦ «Мануфактура» шукає продавця-консультанта втім зазначає, що кандидат ідеально підходить їм, якщо: «Ви енергійна, позитивна і доброзичлива». Так само салон краси шукає адміністратора, але у вимогах до шукача вказано: «потрібен співробітник приємної зовнішності, дбайлива до клієнтів, дружелюбна».
Нові законодавчі зміни навряд чи зможуть подолати трудову дискримінацію, впевнені експерти
Експерти відзначають, що ситуація з дискримінацією таким чином вирішити не вийде. Роботодавцям стане важче знаходити потрібних кандидатів. Та й шукачі тепер можуть зіткнутися з марнуванням часу, адже надсилаючи резюме на ту чи іншу пропозицію, шукач не знатиме, чи справді на нього чекають у компанії, чи знайдеться якась інша причина відмовити, коли справа стосуватиметься віку чи статі.