У Сумах проходить меморіальна виставка (Фото)
За даними Українського інституту національної пам’яті, Голодомор 1932−1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 млн дітей віком до 10 років.
Книга Миколи Бондаренка була видана кілька років тому коштом обласного бюджету. У книзі були зібрані історії людей, які були свідками голодомору в Україні, та рецепти страв, котрі споживали українці у ті важкі часи.
На виставці в краєзнавчому музеї на символічному столі представлені зразки їжі, яку вживали люди під час голоду та побутове приладдя, яке слугувало для розтирання та помолу корінців, жолудів, бруньок, качанів кукурудзи тощо − жорнова, тертушки, ступки тощо.
У центрі інсталяції експонується комплекс матеріалів Дмитра Якимовича Поладича, мешканця с. Божок (нині Конотопського району): шматок «хліба», випечений з рослинної сировини, який споживала його родина під час голоду, щоденники із спогадами про Голодомор, особисті фотографії.
Одним із експонатів цієї виставки є Дзвін Скорботи. Його звук є справді моторошним, адже всі ми розуміємо, що в тому дзвоні чується стогін і плач за безвинними жертвами голодомору.