Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумщина – регіон із низьким рівнем захворюваності на ВІЛ/СНІД

77
Як поінформувала заступник медичного директора з питань профілактики і боротьби зі СНІДом обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань Лариса ПАНАСЕНКО, Сумщина відноситься до регіонів України із низьким рівнем показників захворюваності на ВІЛ/СНІД, але щорічне взяття на первинний облік 160-170 інфікованих осіб зобов’язує до систематичної роботи.

Із 1987 року, коли в області зафіксовано перший випадок захворювання на ВІЛ/СНІД, було виявлено більше 3 тисяч ВІЛ-позитивних людей, у 1300 осіб інфекція перейшла у стадію СНІДу, 360 пацієнтів, на жаль, померло.

Оскільки ВІЛ виявляють виключно шляхом діагностики і тестування, важливим напрямком роботи є збільшення кількості тестувань. Ці питання слід удосконалювати на первинному рівні медицини шляхом широкого залучення сімейних лікарів до проведення тестувань. Забезпеченість медустанов швидкими тестами слід також тримати у полі зору.

Задля інформаційної роботиу з ключовими групами ризику, адже питання ВІЛ/СНІДу лише на 30% має медичний характер, а 70% містить все ж таки соціальну складову, у школах Сумщини представлено 4 системні програми для різних вікових груп, заняття також організовуються у вигляді факультативів, тренувальних груп, гуртків тощо.

Як порадила фахівець супроводу реформ та регіонального розвитку Центру громадського здоров’я МОЗ України Олена ЯЦЕНКО, у питанні протидії ВІЛ/СНІДУ та туберкульозу доцільно буде тісніше співпрацювати з громадами, а саме допомогти спрямувати їм наявні ресурси, в тому числі фінансові, на проведення діагностики серед населення.