Роботи на території КНП СОР «Сумський обласний онкологічний диспансер» тривають повний робочий день. Їх веде одна з будівельних компаній міста у рамках благодійної допомоги. Приблизний об’єм демонтажних робіт складає 650 тисяч грн.
На даний час уже демонтовано будівлю аварійного відділення дерматовенерології і з майданчика вивозиться сміття. Загалом же планується знести чотири будівлі – ще одне відділення дерматовенерології, хіміотерапевтичне відділення та лабораторію. Вони знаходяться в жахливому стані і не підлягають реконструкції чи ремонтам. Також демонтуватимуться інженерні споруди, теплотраса, каналізація та мережа водопостачання, які згодом будуть прокладені з нуля.
Головний лікар онкодиспансеру Володимир Шевченко говорить: «Ситуація з онкологічними захворюваннями погіршується в усьому світі, й Україна – не виключення. Додала проблем ще й пандемія коронавірусу. Наразі на Сумщині 35 тисяч онкохворих. Для них мають бути створені комфортні умови лікування та перебування у закладі. Тож для себе ми обрали три основні напрямки розвитку онкологічної служби: технологічне покращення лікування пацієнтів, зовнішній благоустрій території і будівництво нових відділень, внутрішні капітальні ремонти існуючих приміщень».
Сумський онкологічний диспансер був збудований у 1946 році і закладу були передані будівлі, які зводилися ще за часів першої світової війни полоненими австроугорцями.
На місці демонтованих будівель та мереж створять паркову зону, стоянку для авто, замінять паркан, зведуть нові споруди. До медмістечка зроблять два в’їзди. Адміністрація закладу переїде до відреставрованого колишнього нефрологічного відділення СОКЛ. Будівля, яка була зведена 1895 року, є пам’яткою архітектури місцевого значення. Свого часу вона входила до комплексу земської лікарні, тому вона має бути збережена.
Разом із будівельними триває активна робота і щодо придбання лінійного прискорювача, який дасть змогу покращити лікування пацієнтів. Наразі відкрито рахунок у благодійному фонді. На нього вже надходять кошти і планується, що до кінця року в області запрацює новітнє обладнання.
“На сьогодні на рахунку фонду є 4 мільйони 98 тисяч. Нам треба зібрати на перший етап – відбудову бункеру для низькочастотного прискорювача, — це 13 мільйонів гривень, а у нас лише — чотири”, — каже директорка БО “БФ “Здоров’я Сумщини” Тетяна Євдокимова.
Говорить, що, за приблизними підрахунками, для оновлення обласного онкодиспансеру потрібно щонайменше 200 мільйонів гривень. Наразі в області мають онкологічні захворювання близько 36 тисяч мешканців.
У 2017 році з місцевих бюджетів на придбання лінійного прискорювача назбирали 19 мільйонів. У 2018 році за півтора мільйона розробили проєктно-кошторисну документацію, а в 2019 році на 14 мільйонів придбали кобальтові джерела для робочих апаратів променевої терапії.
У 2019 році на сесії обласної ради розглядали питання виділення грошей на придбання лінійного прискорювача. Тоді говорили, що на придбання обладнання загалом необхідно близько 105 мільйонів гривень. Гроші так і не заклали.
До кампанії зі збору коштів можуть долучитися всі бажаючі. Суми, що надходять на рахунок від небайдужих жителів області та бізнесу, складають від 100 грн до 1 млн грн.
Реквізити БО «БФ «Здоров’я Сумщини»
ПАТ АБ «Укргазбанк»
МФО 320478
UA103204780000026000924904604
Контактна особа: Ольга Миколаївна Юзефовіч – 0669556625