У Сумах медичні працівники 4 міської лікарні мітингували через те, що їм обіцяли виплатити гроші по 610 постанові, а саме за роботу з хворими на ковід. А зараз керівництво каже – ні.
Біля головного корпусу 4-ої міської лікарні зібралися зо два десятки працівників медзакладу. Серед них медична сестра Людмила Степанова. Жінка працює у цій лікарні 30 років.
“Уже увірвався терпець через те, що нам не виплачують гроші, які ми заробили. Постійно у нас якісь негаразди з виплатами. Не доводять до колективу те, що відбувається в адміністрації та просто вже не має сил терпіти”, – говорить пані Людмила Суспільному.Суми.
Інша працівниця лікарні, медична сестра Юлія Вітковська говорить, що кошти їм не виплачують, бо тоді ніби-то не вистачить на зарплатню у травні.
“Нам пообіцяли їх виплатити по 610 постанові, ми буквально їх вибили, але сьогодні було сказано, що якщо ці кошти виплатять, то нам не буде грошей на зарплатню на травень. Тому що ми зайшли на пакет НСЗУ й НСЗУ й досі не виплатило нам кошти. Ми не зайшли не тому, що ми не хотіли, а тому, що не спрацювало керівництво в особі директора лікарні, в особі економістів, бухгалтерів і всіх цих людей, які займалися оформленням цих пакетів”, – каже Юлія Вітковська.
Валентина Бруньова молодша медсестра каже, що знає медпрацівників, які отримують свої виплати в інших лікарнях. “А наша лікарня чомусь не виплачує”, – зауважує жінка.
Працівники лікарні чекали пояснень від керівництва близько години. На прохання пояснити, чому медпрацівникам не доплачують, директор лікарні Андрій Сухомлин сказав, що “ковідних” коштів немає.
“До травневих свят не вийде виплатити, вони не ковідні, це є 33 пакет. На жаль, на сьогодні лікарня отримала договори з НСЗУ з відповідними цифрами по пакетах медичних послуг”, – сказав директор лікарні.
У Сумах мітингували медики лікарні №4 з вимогою виплатити кошти за роботу з хворими на коронавірус
Озвучив Андрій Сухомлин і цифри, які отримував їх медичний заклад від НСЗУ.
“Амбулаторна вторинна медична допомога, амбулаторний пакет надходження від НСЗУ за минулий рік були 5 мільйонів 367 тисяч гривень. Лише заробітна плата амбулаторно-поліклінічних підрозділів і працівників, які там працюють складає – 7 млн 814 тис. грн. Ці кошти гасилися коштом стаціонарного пакета. На сьогодні по амбулаторному пакету заплановано отримати лікарнею 3 млн 456 тис. грн, а це на два мільйони менше ніж це було торік”, – пояснив Андрій Сухомлин.
За словами директорки північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії Мілютіної, керівництво лікарні заявку на контрактування подало вчасно. Але їм потрібно було взяти кілька лікарів, щоб з ними підписали контракт у НСЗУ.
“У лікарні був договір на допомогу пацієнтам із гострою респіраторною хворобою COVID–19 спричиненою коронавірусом. Строк дії цього договору з 1 квітня по 30 червня. Загальна сума договору 8 мільйонів 451 тисяча 708 гривень. І позавчора не вистачало анестезіологів для надання медичної допомоги й лікарня позавчора взяла на роботу двох анестезіологів. Внесла відповідно зміни в документацію, в електронну систему охорони здоров’я і зараз договір опрацьовується”, – розповіла Вікторія Мілютіна.
За словами Мілютіної, законтрактуватися на ковідний пакет у 4-ій лікарні міста мають впродовж тижня.