Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У сумському пологовому померло немовля

934

Про те, що у Сумському обласному перинатальному центрі на Басах померло немовля, стало відомо з допису свекрухи породіллі в одній з сумських спільнот Facebook. Згодом медики підтвердили, що жительку Охтирки госпіталізували до пологового на сьомому місяці вагітності з підозрою на COVID-19. Через декілька днів лікування виявили, що плід завмер

«Почему в этой больнице не спасают детей? Почему врачи не заняты своим делом? Ей укололи что-то несовместимое с жизнью ребенка. Я сейчас под дверью больницы, документы не показывают, меня не пускают. Девочка одна, нет рядом никого, даже нет элементарной психологической помощи, не то что врачебной», – написала Олена ТКАЧЕНКО. Згодом медики підтвердили, що жительку Охтирки госпіталізували до пологового на сьомому місяці вагітності з підозрою на COVID-19. Через декілька днів лікування виявили, що плід завмер.

З’ясовувати, хто винен, тепер буде спеціально створена комісія та правоохоронці. Як пояснив начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій БУТЕНКО, жінку у перинатальному центрі лікували відповідно до протоколів щодо ведення вагітних з підтвердженим коронавірусом. «Плід міг завмерти на тлі високої температури, яка супроводжує захворювання. Створена комісія, яка визначить, чи була надана повна і всебічна медицинська допомога, і за рішенням цієї комісії будуть зроблені висновки», – пояснив Сергій Бутенко.

З 2009 до 2019 р. в українських судах за статтею про неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником розглядали справи 109 лікарів, вину яких доведено. Реально засуджено 29 осіб, інших звільнено від кримінальної відповідальності

На жаль, це вже другий трагічний випадок, що стався у цьому лікувальному закладі за останні півроку. 12 квітня ювенальними прокурорами Окружної прокуратури м. Суми повідомлено про підозру акушеру-гінекологу того ж медзакладу у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для немовляти (ч. 2 ст. 140 КК України). За даними слідства, 9 листопада 2020 р. в перинатальний центр була госпіталізована вагітна жінка. Під час пологів лікар акушер-гінеколог встановила породіллі неточний діагноз та застосувала операцію «вакуум-екстракції» без необхідних на те показань. Більш того, лікар силою видавлювала плід, що є категорично недопустимим методом.

Дівчинка народилась з асфіксією важкого ступеню та з тяжкими тілесними ушкодженнями, тривалий час перебувала в комі. Відповідно до висновку експертів, уникнути тяжких наслідків у дитини було можливо за умови своєчасного проведення розродження шляхом кесаревого розтину.