У Сумах 5 років не можуть знайти винних у смерті неповнолітньої
Засідання, на якому слухали свідків, про допит яких клопотав прокурор, не завершилося вироком. Натупне засідання суду має відбутися 23 лютого
Зупинка була нічийна і завалена снігом – про це розповіли у суді свідки у справі загибелі 16-річної дівчини. Сталось це 2016 року. Тоді, 9 лютого, на проспекті Лушпи в Сумах під тролейбус потрапила студентка. Серед версій того, що сталось: дівчина випала з салону або послизнулась на нечищеній дорозі.
Спочатку запросили водійку тролейбуса Ірину Парахненко, повідомляє Суспільне.Суми. На питання прокурора Віталія Шаповала, чи відомо було про появу зупинки біля ТРЦ “Лавина”, водійка відповіла: “Нас завжди попереджають. Кожен місяць у нас інструктаж, і нам повідомляють про зупинки. Вішають оголошення, що вводять зупинку”.
Другим слухали працівника підприємства “Електроавтотранс” Миколу Калініченка. В день загибелі дівчини чоловік проїжджав проспектом Михайла Лушпи після аварії.
“Знак був, там кучугури снігу були, зупинка нечищена. Як сьогодні, – бульдозер почистив по місту, а зупинки…”- сказав чоловік.
“Якщо двері зачинилися, і тролейбус розпочав рух, за великого скупчення людей біля дверей, можливо якось натиснути на двері, щоб вони відчинилися? ” – запитав захисник Віктор Нємцев.
“Ні, якщо двері вже зачинилися, і тролейбус почав рух, двері ніяк не відчиняться”, – відповів Микола Калініченко.
Останньою теж слухали колегу обвинуваченого водія – водійку Ганну Закорко. Вона теж обслуговувала маршрут по проспекту Лушпи.
“Було дуже багато снігу нагорнуто на бордюр. Непочищено там було. Повідомляємо ми диспетчеру, що нечищено, тоді нам пояснили, що вона була нічийна, ніхто не зобов’язаний був її чистити”, – розповіла жінка.
Наступне судове засідання призначили на 23 лютого. Тоді планують слухати інших запрошених свідків у справі.
Нагадаємо
У цій справі – троє обвинувачених: водій тролейбуса, начальник служби руху КП “Електроавтотранс” і начальник технічного відділу управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради.
Після аварії Сумська міська рада проводила перевірки щодо законності зупинок і пішохідних переходів.
У серпні 2019 року у цій справі слухали чиновників.
У грудні в суді слухали свідків. Засідання відбулося 7-го грудня в Зарічному районному суді міста Суми.
Понад 50 сумських зупинок залишаються нерозчищеними ввечері 10 лютого. Про це сказав директор комунального підприємства “Паркінг”, яке має цим займатися.