На Сумщині перевірять заклади освіти, медицини та соціального захисту для попередження надзвичайних ситуацій.
Під керівництвом голови Сумської облдержадміністрації Василя ХОМИ відбулося позачергове засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
«Як ви знаєте, вчора у Харкові у приватній будівлі, переобладнаній під будинок для людей похилого віку, сталася жахлива пожежа. За попередньою інформацією, у приватному будинку проживали 33 особи похилого віку, 15 осіб загинуло. Сьогодні у Харкові з робочою поїздкою перебуває Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ», – зазначив голова облдержадміністрації.
Під час наради Василь Хома наголосив на необхідності вжити вичерпних заходів щодо виявлення недержавних закладів, які надають послуги з утримання, медичного обслуговування людей похилого віку та осіб з інвалідністю без відповідних дозвільних документів, та притягнути до відповідальності осіб, причетних до незаконної діяльності.
Начальник Головного управління Національної поліції в Сумській області Олександр АНОХІН повідомив, що в області 88 об’єктів, які надають населенню можливість проживання, лікування та інші послуги. Поліції необхідно два тижні, щоб перевірити ці об’єкти.
«Я звертаюсь до голів територіальних громад, райдержадміністрацій, небайдужих громадян: якщо на вашій території є заклади, що працюють незаконно, в тому числі ті, що займаються лікуванням людей з алкогольною та наркологічною залежністю, повідомляйте до поліції, – підкреслив Василь Хома. – Люди не мають страждати через свавілля власників цих закладів».
За інформацією начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Геннадія ВОЛИКА, на жаль, сьогодні навіть заклади, що працюють офіційно, не дотримуються протипожежних вимог.
«Ми провели перевірки щодо дотримання заходів протипожежної безпеки у 259 дошкільних навчальних закладах, 471 загальноосвітньому навчальному закладі, 229 закладах охорони здоров’я, 24 ВНЗ, 61 професійно-технічному закладі, 91 гуртожитку, 94 закладах соціального захисту. Під час перевірок було виявлено 21 тисячу 941 порушення, – розповів Геннадій Волик. – За результатами перевірки ми подали до адміністративного суду 58 позовних заяв, тому що керівники цих закладів нічого не зробили, щоб виправити кричущі недоліки. І маємо рішення суду про заборону експлуатації цих об’єктів. Про яку пожежну безпеку ми можемо говорити? Я наполягаю на тому, щоб керівники закладів разом із керівниками громад, на території яких вони функціонують, приділяли набагато більше уваги цьому питанню. Адже це безпека людей, перш за все».
Також Геннадій Волик зазначив, що його підрозділ готовий провести безкоштовне навчання в районах щодо дотримання протипожежної безпеки в закладах, які надають освітні, медичні, соціальні та інші послуги населенню.
За підсумками засідання комісії ТЕБ та НС було ухвалено рішення про проведення спільних перевірок Національної поліції, ДСНС у Сумській області в усіх соціальних закладах області щодо законності їх функціонування, дотримання правил пожежної безпеки, санітарних норм та правил охорони праці.
А також – проведення перевірок по виявленню приватних будинків для літніх людей, приватних дошкільних навчальних закладів, приватних лікувальних закладів від наркотичної та алкогольної залежності та інших аналогічних об’єктів встановлення законності їх створення та функціонування.
Також Департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки та управлінню охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації доручено забезпечити дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки у підвідомчих закладах та проведення навчань з питань пожежної та техногенної безпеки з працівниками і обслуговуючим персоналом.
Крім того, голова Сумської облдержадміністрації доручив головам районних державних адміністрацій провести засідання комісії техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та створити робочі групи із залученням Національної поліції, ДСНС у Сумській області та інше. Аналогічні засідання комісії провести сільським, селищним, міським головам територіальних громад та сприяти у межах повноважень підрозділам Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області у проведенні позапланових перевірок дотримання вимог чинного законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки інтернатних закладів соціального спрямування, установ охорони здоров’я, освіти та соціального захисту.
«Харківська трагедія не має повторитися на Сумщині. І ми сьогодні тут зібралися, щоб керівники закладів, органи місцевого самоврядування, жителі області розуміли, що дотримання заходів протипожежної безпеки – це правило, обов’язкове для виконання всім і кожному», – наголосив Василь Хома, повідомляє пресслужба Сумської ОДА.
Попередній запис
Наступний запис