Депутати Сумської міської ради не поновили договір оренди земельної ділянки приватній фірмі “Ордекс”, що почала будівництво біля будинку Олександра Олеся на Петропавлівській, 83.
Земельну ділянку в оренду у міста фірма «Ордекс» взяла у липні 2015 року. Її цільове призначення, яке вказане на кадастровій карті – “для будівництва та обслуговування будівель торгівлі”.
Термін оренди закінчився 27 травня, у той самий день, що й була сесія, – розповів Суспільному директор департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради Юрій Клименко.
“Оскільки земельна ділянка вільна від забудови на даний час, і міська рада має всі повноваження не подовжити термін дії договору оренди у зв’язку з тим, що він закінчується”, – сказав Клименко.
25-ма голосами «за» депутати вирішили не поновлювати договір оренди у подальшому. Про законність будівництва на сесії міської ради сказав головний архітектор Сум Андрій Кривцов:
“Відповідно до містобудівної документації, зазначена земельна ділянка знаходиться в санітарно-захисній зоні від гаражів чи автостоянки, яка знаходиться у дворі СБУ. І в цій зазначеній зоні дозволяється використовувати під будівництво магазину, як там було.”
На паспорті об’єкта вказано: термін закінчення будівництва – другий квартал 2021 року. Директорка фірми “Ордекс” Лариса Середина свій коментар надала письмово. У ньому йдеться:
” Всі архітектурні та будівельні норми були витримані, згідно з чинним законодавством, тому ніяких проблем ніхто передбачити не міг…Ми спочатку розробляли проєкт як універсальний, тобто з можливістю розмістити тут як невеликий торговий, так і офісний центр. …Нам вдалося знайти відразу дві ІТ-компанії, які зацікавилися нашою пропозицією. …Щиро сподіваємося, що це непорозуміння вирішитися найближчим часом, і ми зможемо завершити наш проєкт”.
Будувати почали впритул до пам’ятки історії місцевого значення – будинку, де періодично жив поет Олександр Олесь та його родичі. Ексголовний архітектор Сум Володимир Биков показує на Генеральному плані цю територію – синім позначений будинок, а ділянка поруч – у охоронній зоні.
“Ця будівля має не архітектурне, а більш історичне значення. Все, що знаходиться в історичному ареалі і в цій зоні, – червоного кольору, і вона вимагає певної процедури. Перше – це розгляд цього проєкту на консультативній раді при управлінні архітектури обласної адміністрації, бо він уповноважений орган. І ця зона ще потребує, у даному випадку нове будівництво, погодження з Міністерством культури”, – сказав Биков.
Чи були такі документи, журналісти наразі з’ясовують. Директорка фірми “Ордекс”, що тут будує, сказала – за землю судитимуться.
Нагадаємо, активні громадяни міста збирають підписи за створення у цьому будинку музею