На Сумщині розшукують афериста псевдополійцейського
Жертвою телефонних аферистів стала 88-річна бабуся. Старенька намагалась урятувати доньку від кримінальної відповідальності за начебто вчинений злочин, і віддала за це 6 тисяч гривень.
Про шахрайство у поліцію повідомила 64-річна донька потерпілої. Жінка розповіла, що невідомі обманом заволоділи заощадженнями її старенької матері. На вказану адресу негайно виїхали правоохоронці, які встановили перебіг подій.
Вдень на стаціонарний телефон 88-річної жительки Шостки зателефонував невідомий, який в розмові назвався співробітником поліції. Він розповів, що донька пенсіонерки начебто штовхнула свою знайому, та впала й серйозно пошкодила голову. Постраждала нібито знаходиться у лікарні, і на операцію їй потрібно 20 000 гривень. Щоб доньку жінки не притягли до кримінальної відповідальності, потрібно терміново оплатити лікування. Потім слухавку взяла жінка, нібито донька старенької, яка підтвердила слова попереднього співрозмовника. Пенсіонерка погодилась допомогти доньці, оплативши частину вартості лікування.
За кілька хвилин до квартири бабусі прийшов невідомий у захисній масці. Він назвався поліцейським, і запевнив, що, мовляв, саме йому донька старенької доручила забрати у матері 6 000 гривень на лікування постраждалої.
Лише ввечері пенсіонерка зателефонувала онукам, щоб уточнити, як справи у доньки. І в дізналась, що та до поліції не потрапляла, й тим більш нікого не калічила.
За словами самої бабусі, про такі шахрайські схеми вона знала, проте хвилювання за рідну людину примусило її забути про всі попередження.
За даним фактом у поліції вже відкрили кримінальне проваджень за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Ведуться пошуки зловмисників.
Правоохоронці радять громадянам не довіряти інформації, отриманої телефоном від невідомих людей, ким би вони не називались. У випадку, коли незнайомці вимагають кошти за не притягнення родичів до кримінальної відповідальності, найперше, що потрібно зробити – перервати розмову і покласти слухавку. Друге – зателефонувати людині, яка нібито потрапила у біду. І за жодних обставин не переказувати, не пересилати і не передавати свої гроші незнайомцям, ким би вони не називались. Будьте обачні, і вам не доведеться бути жертвою шахраїв.